محاسبه اضافه بار مسافران هوایی بر مبنای تعداد بسته قرار می گیرد

۱۳۹۰ يکشنبه ۸ خرداد

-

2803

مسافران کلاسهای فرست و تجاری (بیزنس) امکان حمل بار با وزنی بیش از دو برابر شرایط قبل از این قانون را خواهند داشت.

خبرخونه: شرکت لوفت هانزا امروز اعلام کرد مقررات جدیدی برای بار مجاز همراه مسافر بکار خواهد گرفت. به نقل از روابط عمومی لوفت هانزا، این شرکت از 1 ژوئن سال جاری میلادی شیوه محاسبه بار مجاز و اضافه بار بر مبنای تعداد بسته را بکار خواهد گرفت. بر اساس قوانین جدید مسافران کلاس اقتصادی (اکونومی) مجاز به حمل یک بسته بار با حداکثر وزن 23 کیلوگرم خواهند بود.

این در حالی است که  پیش از این همین مسافران تنها امکان حمل 20 کیلوگرم بار و البته به هر تعداد بسته دلخواه را داشتند. لوفت هانزا این روش را از چندی پیش در پروازهای طولانی خود در حوزه آتلانتیک شمالی بکار گرفته بود و اکنون قصد دارد این شیوه را در تمامی پروازهای خود بکار گیرد. با شیوه جدید مسافران کلاس های فرست و تجاری (بیزنس) امکان حمل میزان باری به وزن بیش از دو برابر روش پیشین و البته با محدودیت در تعداد بسته ها، را خواهند داشت. 

در روش پیشین محاسبه بار مسافران فرست کلاس امکان حمل رایگان تعداد نامحدودی بسته بار با مجموع وزن حداکثر 40 کیلوگرم را داشتند که این میزان اکنون به 96 کیلوگرم و البته به حداکثر 3 بسته بار رسیده است.

مسافران کلاس تجاری (بیزنس) نیز پیش از این امکان حمل رایگان تعداد نامحدودی بسته بار با وزن کل 30 کیلوگرم را داشتند که این میزان اکنون به 64 کیلوگرم و البته حداکثر 2 بسته تغییر یافته است. گفتنی است که برای مسافران کلاس های فرست و تجاری (بیزنس) وزن هر بسته نباید از 32 کیلوگرم تجاوز کند که این سقف برای مسافران کلاس اقتصادی (اکونومی) 23 کیلوگرم می باشد.

لوفت هانزا همچنین تسهیلاتی ویژه برای اعضای باشگاه مسافرین کثیر السفر خود، که تحت نام Miles & More فعالیت می کند، برای حمل میزان بار بیشتر بسته امتیاز و رده عضویت آنها در نظر گرفته است. در طرح جدید لوفت هانزا نرخ اضافه بار نیز بر مبنای تعداد بسته محاسبه خواهد شد که این امر موجب کاهش قابل ملاحظه ای در مبلغ محاسبه شده برای مسافرین می گردد.

بدین شکل که مسافران کلاس اقتصادی (اکونومی) که قصد حمل بار اضافه ای را دارند می توانند با پرداخت مبلغ 50 یورو برای بسته دوم در تمامی مسیرهای پروازی و نیز با پرداخت مبلغ 50 یورو برای مسیرهای اروپایی یا 150 یورو برای مسیرهای بین قاره ای، سایر بسته های بار خود را با حداکثر وزن 23 کیلوگرم تحویل دهند که مبلغی به مراتب کمتر از مبلغ محاسبه شده با شیوه پیشین است.لازم به دکر است که در مقررات جدید لوفت هانزا هیچ تغییری در تعداد و وزن بار مجاز دستی قابل ورود به کابین هواپیما و همچنین بار و وسایل مجاز قابل حمل برای نوزادان زیر دو سال که صندلی اختصاصی ندارند، داده نشده است.