اخبار امروز

آثار نهایی بخش سمینار جشنواره بین المللی نمایش‌های آیینی و سنتی معرفی شدندنرگس یزدی دبیر علمی بخش سمینار بیست و یکمین جشنواره بین المللی نمایش‌های آیینی و سنتی نتیجه نهایی ارزیابی آثار راه یافته به این بخش را اعلام کرد. 
نتیجه‏ ارزیابی مقالات راه یافته به بخش سمینار (بدون تقدم و تأخر) به شرح زیر اعلام شده است.
۱- «واکاوی نشانه‏‌های نمایش ایرانی در دو گونه‏ نمایش سنتی مالزی» نوشته‏ محمود دهقان هراتی از کرج (استان البرز) 
۲- «واکاوی قابلیت‏های نمایشی در مراسم روستای توت» نوشته‏ مهدیه امامی از یزد (استان یزد)
۳- «تأثیر نمایش بومی محلی در زنده نگه‏داشتن زبان مادری و گویش محلی» نوشته‏ شاهد پیوند از تهران (استان تهران) 
۴- «نظریه کلامی امر بین‏ الامرین در جبر و اختیار و تأثیر آن بر شکل‏ گیری تعزیه» نوشته‏ میرمحمدرضا حیدری از تهران (استان تهران)
۵- «ساختارشناسی جنبه‏‌های نمایشی اسطوره‏ شاماران با رویکرد تطبیقی ریشه‏ یابی سرچشمه‏ مشترک با اسطوره ‏های مشابه» نوشته‏ علیرضا داوری از بندرعباس (استان هرمزگان)
۶- «جایگاه انسان مدرن در پیشبرد آیین ‏ها در دوران معاصر: انسان آیینی یا آیین انسانی؟» نوشته‏ محمدرضا رسولی از تهران (استان تهران)
۷- «بازخوانی ساختمایه‏ای نمایشی ساز نه- روالی در نمایش‏گری‏ آیینی سنتی سور کاروانی گیلان بر مبنای نظریه‏ چندصدایی و گفتگومندی باختین» نوشته‏ رضا عاشوری فر از استان گیلان
۸- «بروز وضعیت اجتماعی ایرانیان در ادبیات نمایشی مذهبی و نسخه‏‌های تعزیه» نوشته‏ اسماعیل مجللی از اراک (استان مرکزی)
۹- «تأثیر عملکرد هوش مصنوعی بر سیر تکامل نمایش سیاه ‏بازی در ایران» نوشته‏ هادی، ولی پور از استان آذربایجان شرقی
۱۰ – «نقش مهاجرت و مراودات بین‏ المللی در شکل‏ گیری و توسعه‏ آیین تعزیه ‏خوانی جنوب ایران (مطالعه‏ موردی بوشهر و هرمزگان)» نوشته‏ علیرضا میرشکاری از بوشهر (استان بوشهر)
«بخش سمینار» بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی به مدیریت علمی نرگس یزدی و دبیری احمد جولایی از تاریخ ۸و۹مهرماه سال جاری درشهر تبریز برگزار می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا