اخبار علمی و پزشکی

آخرین آمار کرونا در جهان؛ فوت ۱۶۷ بیمار کووید ۱۹ در شبانه‌روز گذشته

بر اساس داده‌های به‌روز شده در جدول جهانی «ورلداُمتر»، کروناویروس (عامل بیماری کووید۱۹) در شبانه روز گذشته جان ۱۶۷ بیمار را در کل کشور‌هایی که آمار رسمی ارائه می‌دهند، گرفته و ۲۲ هزار و ۹۸۲ ابتلای جدید نیز در همین بازه زمانی ثبت شده است.
بنابر آمار جهانی ورلداُمتر همچنین تاکنون مجموع مبتلایان به این بیماری در دنیا به ۶۸۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۹۶۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۸۷۴ هزار و ۹۰۲ بیمار کووید نیز تایید شده است.
 آلمان با ثبت ۳۷ فوت، بیشترین تعداد مرگ‌های روزانه کرونایی و کره جنوبی نیز با ثبت بیش از ۷۰۰۰ ابتلای جدید، بالاترین رقم مبتلایان روزانه را در ۲۴ ساعت گذشته گزارش کرده اند.
بنابر آمار ورداُمتر، آمریکا همچنان با ثبت بیش از ۱۰۶ میلیون ابتلاء و بیش از یک میلیون و ۱۶۰ هزار فوت به ترتیب رکورد ابتلاء و مرگ‌های کرونایی را در کل دنیا دارد.
پس از ایالات متحده، دو کشور هند و فرانسه به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را اشغال کرده‌اند؛ همچنین در فهرست آمار جانباختگان این بیماری در حال حاضر بعد از آمریکا، برزیل با بیش از ۷۰۰ هزار فوت و هند با بیش از ۵۰۰ هزار فوت، بیشترین مرگ و میر کرونایی را به ثبت رسانده‌اند.
در اروپا نیز روسیه با ثبت بیش از ۳۰۰ هزار فوت، بالاترین آمار مرگ‌های کرونایی در این قاره را تاکنون گزارش کرده است.
همچنین بنابر آمار‌های رسمی، ایران با مجموع هفت میلیون و ۶۰۹ هزار و ۹۲۲ مورد ابتلا و ۱۴۶ هزار و ۱۶۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا