اخبار سیاسی

آخرین اخبار تفحص از استانداری خراسان رضوی/گزارش تا پایان اردیبهشت آماده می شود- اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

احسان ارکانی رئیس هیئت تحقیق و تفحص از استانداری خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از عملکرد این استانداری ، گفت: نمایندگان در جلسه علنی 17 آبان ماه سال گذشته با تحقیق و تفحص از عملکرد استانداری خراسان رضوی موافقت کردند  و پس از تعیین اعضا و همچنین هیئت رئیسه و تقسیم وظایف در حال بررسی محورهای تفحص از استانداری خراسان رضوی هستیم.

وی افزود: گزارش‌های زیادی از سوی نهادهای نظارتی از جمله دیوان محاسبات کل کشور درباره عملکرد استانداری خراسان رضوی به هیئت ارسال شده که در حال ارزیابی آنها هستیم.

رئیس هیئت تفحص از استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه خاطیان بر اساس گزارش‌ها مشخص و در صورت موافقت نمایندگان در جلسه علنی این گزارش به قوه قضائیه ارسال می‌شود،  گفت:تلاش خواهیم کرد تا پایان اردیبهشت ماه گزارش نهایی هیئت درباره تفحص از عملکرد استانداری خراسان رضوی آماده و جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شود.

به گزارش تسنیم، در تاریخ ، 12 دیماه سال گذشته ، انتخابات هیات رئیسه هیات تحقیق و تفحص از عملکرد استانداری خراسان رضوی انجام شد و بر این اساس، احسان ارکانی به عنوان رئیس هیات تحقیق و تفحص، علی‌اصغر عنابستانی و حسین امامی راد به عنوان نواب اول و دوم و جلیل رحیمی جهان‌آبادی به عنوان دبیر این هیات انتخاب شدند.

همچنین در تاریخ بیستم آذر ماه کمیسیون شوراها نیز 15 عضو هیات تحقیق و تفحص از استانداری خراسان رضوی متشکل از علی‌اصغر عنابستانی، محسن زنگنه، حسین امامی راد، علی جدی، جلیل رحیمی جهان‌آبادی، فاطمه مقصودی، محمدحسن آصفری، جلال رشیدی کوچی، حسن رزمیان مقدم، رسول فرخی میکال، محمد وحیدی، عباس گلرو، عبداله ایزدپناه، مهدی شریفیان و احسان ارکانی انتخاب شدند.

*متن کامل طرح تحقیق و تفحص از عملکرد استانداری خراسان رضوی به شرح ذیل است:

1- با توجه به دستورالعمل اجرایی شرایط عمومی و اختصاصی نحوه انتخاب و انتصاب فرمانداران و بخشداران(مصوبه شماره 578606 مورخ 1395/4/1 شورای عالی اداری)، میزان رعایت یا تخلف از این دستورالعمل قانونی در انتصاب فرمانداران و بخشداران استانداری خراسان رضوی چگونه بوده است؟- با توجه به دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای (مصوبه شماره 579095 مورخ 1395/4/1 شورای عالی اداری)، میزان رعایت یا تخلف از این دستورالعمل قانونی در انتصاب معاونین، مدیران کل، معاونین مدیرکل و … در استانداری خراسان رضوی چگونه بوده است؟

2- طبق ماده 54 قانون مدیریت خدمات کشوری دستگاه‌های اجرایی می‌توانند برای حداکثر 15 درصد سمت‌های مدیریت حرفه‌ای از افراد شایسته (با رعایت تخصص و تجربه شاغل نسبت به شغل، بدون رعایت سلسله مراتب مدیریتی) خارج از دستگاه استفاده نمایند. میزان رعایت یا عدم رعایت این ماده قانونی و همچنین ماموریت شاغلین نهادهای عمومی غیردولتی به استانداری خراسان رضوی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

3- طبق قانون منع بکارگیری بازنشستگان، استفاده از افراد بازنشسته در دستگاه‌های اجرایی بویژه در پست های مدیریتی و تمام وقت ممنوع می‌باشد. میزان رعایت یا عدم رعایت این قانون در استانداری خراسان رضوی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

4- نحوه توزیع و محل هزینه‌کرد 8 میلیارد تومان پرداختی وزارت کشور به استانداری خراسان رضوی در سال 1400 بابت تقویت زیرساخت‌های مرزی و اشتغال پایدار مرزنشینان(از محل سهم 20 درصد سوخت مرزنشینان)

5- نحوه هزینه‌کرد اعتبارات مربوط به هزینه‌های ضروری استاندار خراسان رضوی (مبلغ 2 میلیارد و 950 میلیون تومان) در سال 1400 در استانداری خراسان رضوی چگونه بوده است؟

6- میزان حضور و بازدیدهای استاندار خراسان رضوی از کلیه شهرستان‌های حوزه خدمت خود (استان خراسان رضوی) چگونه و به چه میزان می‌باشد و چقدر در پیگیری و حل مشکلات مردم شهرستان های استان وقت گذاشته و موثر واقع می‌شود؟

7- میزان اعتبارات و کمک‌های مربوط به دهیاری‌ها و شهرداری‌های استان و نحوه توزیع آن در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی چگونه بوده است؟

8- میزان اعتبارات غیر هزینه ای (تملک دارایی های سرمایه ای، 3 درصد نفت و گاز، ارزش افزوده، توسعه متوازن و …) استان و نحوه توزیع آن در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی چگونه بوده است؟

9- رابطه مالی فی‌مابین سازمان همیاری شهرداری‌های استان خراسان رضوی و استانداری و میزان دخالت یا عدم دخالت استاندار در انتخاب مدیرعامل این سازمان و سایر تصمیمات آن چگونه است؟

10- تعداد جلسات برگزار شده شوراها، کارگروه‌ها و … نظیر شورای برنامه‌ریزی، شورای معادن، شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت، کارگروه توسعه صادرات، کارگروه تنظیم بازار، و … توسط استاندار خراسان رضوی و میزان تاثیر این جلسات در افزایش سرمایه‌گذاری، صادرات، فعالیت معادن، کنترل قیمت‌ها و مدیریت بازار و … چیست؟

11- اسناد مالکیت ساختمان‌های در اختیار استانداری خراسان رضوی متعلق به چه مجموعه هایی است؟

انتهای‌پیام/

https://tn.ai/2884455

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا