اخبار امروز

آغاز جشنواره حرکت به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در مشهد مقدسمحمدرضا جلیلی معاون فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: اصالت این رویداد بزرگ بر کار جمعی است و انجمن‌های علمی و فعالیت‌های علمی رقابت خواهند کرد.
وی افزود: جشنواره حرکت با رویکرد مشارکت و فعالیت مشترک دانشجویان با هدف شناسایی انجمن علمی-دانشجویی و برنامه ریزی برای تقویت آن است.
معاون فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای عنوان کرد: فعالیت‌های خلاقانه، کرسی‌های آزاد اندیشی و برنامه‌های نقد در دانشگاه‌های کشور ادامه پیدا خواهد کرد.
جلیلی تصریح کرد: فعالیت‌های بین رشته‌ای و عام المنفعه و کارآفرینی که جزء اهداف دانشگاه است، امسال باید فعال‌تر باشند که همچنین ارتباط حلقه‌ها و ارتباط چهره به چهره را تقویت کنیم.
رئیس اداره انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور نیز گفت: این جشنواره ششمین دوره در دانشگاه فنی و حرفه‌ای و شانزدهمین دوره در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که یک عرصه برای رقابت دستاورد‌ها است.
علی امینی نسب ادامه داد: از دوره چهاردهم برگزیدگان جشنواره حرکت به بنیاد ملی نخبگان معرفی می‌شوند و تحت حمایت آن‌ها خواهند بود.
وی گفت: این جایگاه جشنواره را می‌رساند که نگاه ویژه و جذب حداکثری داشته باشیم؛ دانشگاه فنی و حرفه‌ای در جشنواره ملی حرکت در سال ۹۹ موفق به کسب ۶ مقام، ۵ مقام در سال ۱۴۰۰ و در سال گذشته ۷ مقام را کسب کرد که ظرفیت بالای این دانشگاه را می‌رساند.
وی افزود: جشنواره حرکت دانشگاه فنی و حرفه‌ای در دو بخش ملی و رقابتی درون دانشگاهی برگزار می‌شود که در ششمین دوره این جشنواره سه بخش انجمن آموزش محور، بخش بین رشته‌ای و پویش سفیر حرکت اضافه شده است.
رئیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران الزهرا (س) مشهد مقدس نیز گفت: ششمین دوره درون دانشگاهی فنی و حرفه‌ای همزمان با شانزدهمین دوره جشنواره حرکت به میزبانی آموزشکده الزهرا در واحد استان خراسان رضوی آغاز شد که سال گذشته در دوره پنجم، جشنواره به میزبانی دانشگاه شهید باهنر شیراز و در استان فارس برگزار شد.
وی ادامه داد: بدون شک هر مجموعه‌ی دانشگاهی در صدر اهداف و رسالت‌های خود همواره تلاش می‌کند تا نسلی آگاهتر و مسئولیت پذیرتر راهی جامعه نماید و این مهم در صورتی تحقق مییابد که به موازات فعالیت‌های تعریف شده، حوزه آموزش در جهت بسترسازی متناسب با کلیه نیاز‌های علمی و فرهنگی دانشجویان و در مسیر رشد استعداد‌ها و اعتلای موقعیت فنی علمی و تخصصی، ایشان برنامه ریزی دقیق و مدونی داشته باشند.
رئیس آموزشکده الزهرا مشهد عنوان کرد: جشنواره حرکت در جهت شکوفایی استعداد‌های شگرف جوان خلاق و اندیشمند ایرانی تلاش دارد تا حرکتی نوین برای سازمان دهی فعالیت‌های علمی دانشجویی باشد؛ بنابراین این رویداد را میتوان بستری برای ایجاد هم افزایی و به نمایش گذاشتن ایده‌ها و کشف ظرفیت‌های برتر علمی عنوان کرد.
حفیظی افزود: از آنجا که انجمن‌های علمی دانشجویی به عنوان یک ثروت ملی برای دانشگاه‌ها از اعتبار ویژه‌ای برخوردار هستند هزینه کردن در خصوص توسعه تشکل‌های علمی دانشجویی در واقع نوعی سرمایه گذاری با ارزش است، لذا انتظار میرود مسئولان فرهنگی دانشگاه‌ها در این زمینه برنامه‌های راهبردی دقیقی پیش رو داشته باشند که خوشبختانه و با توجه به دستاورد‌های سال‌های اخیر جایگاه دانشگاه فنی و حرف‌های در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در بین دانشگاه‌های کشور برجسته است.
وی تاکید کرد: دانشگاه تلاش دارد زمینه‌های مناسب جهت مشارکت علمی و تخصصی دانشجویان در حوزه‌های مختلف را مهیا سازد و امید اینکه پس از اختتامیه ارتباطات موثر و سازنده با دانشجویان برگزیده جشنواره امتداد یافته و مسیر هم افزایی و انتقال تجربیات، فراهم شود.
دبیر اجرایی ششمین دوره جشنواره حرکت دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور بیان کرد: از دانشجویان برگزیده انجمن علمی پوشاک الزهرا که در پانزدهمین جشنواره یبین المللی حرکت افتخار آفرین شدند تقدیر می‌کنم و نامشان در بنیاد علمی نخبگان وزارت علوم ثبت خواهد شد.
منصوره اشرافی مدیر فرهنگی دانشگاه الزهرا (س) در خصوص برنامه زمانی جشنواره نیز گفت: ۱۰ مهرماه آخرین فرصت بارگذاری آثار است که تا ۱۸ مهرماه آثار پایش استانی و از ۱۹ تا ۲۶ مهر پایش، در دبیرخانه انجام می‌گیرد.
وی ادامه داد: داوری آثار به مدت یک هفته از ۲۷ مهر و داوری کشوری از ۶ آبانماه به مدت یک هفته برگزار می‌شود که از ۱۳ آبان ۱۴۰۲ به مدت یک هفته زمان برای بارگذاری آثار در سایت وزارت علوم را خواهد بود.
این جشنواره در بخش رقابتی ملی در شاخه‌های، انجمن علمی برتر، فعالیت خلاقانه، نشریه، مسابقه علمی محتوای دیجیتال، کارآفرینی علمی، بخش انجمن آموزش محور، بخش ویژه، انجمن پویا، کتاب، اختراع، پویش سفیر حرکت و انجمن بین رشته‌ای و در بخش رقابتی داخلی جشنواره در شاخه‌های دانشکده آموزشکده برتر، استاد مشاور برتر، کارشناس برتر و اتحادیه برتر برگزار خواهد شد.
شایان ذکر است آموزشکده فنی و حرفه‌ای دختران الزهرا مشهد در مساحت ۳ هکتاری با ۱۰ ساختمان اداری و آموزشی، پذیرای ۲ هزار و ۸۰۰ دانشجو در پنج گروه مهارتی، علوم انسانی، هنر، چند رشته‌ای، صنایع شیمیایی و کامپوتر است.
دانشجویان در ۲۰ کد رشته، شامل ۱۳ کد رشته در مقطع کاردانی و ۷ کد رشته در مقطع کارشناسی در دوره‌های روزانه و شبانه در این آموزشکده تحصیل می‌کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا