اخبار امروز

آغاز سال آبی جدید با کاهش محسوس بارش در حوضه‌های آبریز کشور
بر اساس گزارش موسسه تحقیقات آب، تداوم وضعیت کاهش بارش و نامتوازنی آن در حوضه‌های آبریز اصلی و درجه دوم کشور وجود دارد.
طبق این گزارش برای هفته جاری، وقوع بارش‌ها در نواحی شمالی به‌خصوص سواحل دریای خزر پیش‌بینی می‌شود، همچنین با توجه به چشم‌انداز بارش پیش‌بینی شده برای هفته آینده، وقوع بارش قابل توجهی در عمده مناطق کشور مورد انتظار نیست.
بر پایه این گزارش، حوضه آبریز دریای خزر این هفته با بیشینه بارش ۱۱۶.۷ میلیمتری و متوسط محدوده ۵.۹ میلیمتری بیشترین میزان بارش را در میان حوضه‌های آبریز اصلی کشور دارد.
حوضه آبریز دریاچه ارومیه نیز بیشینه بارش ۴.۳ میلیمتری با متوسط بارش سه دهم میلیمتر و حوضه آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۲.۸ میلیمتر و متوسط محدوده صفر میلیمتری را خواهد داشت.
حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان بیشینه بارش ۲.۲ میلیمتری و متوسط محدوده صفر میلیمتری را تجربه می‌کند و حوضه آبریز قره قوم و مرزی شرق هم این هفته بدون بارش هستند.
این هفته از ۳۰ حوضه آبریز درجه دو کشور، چهارده حوضه بدون بارش است.
بر اساس این گزارش، در هفته منتهی به هفتم مهر برخی حوضه‌های ۶گانه اصلی آبریز کشور بارش خواهند داشت. حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۷ مهر، بیشینه بارش ۶.۵ میلیمتری و متوسط محدوده یک دهم میلیمتری را خواهد داشت. در این مدت حوضه آبریز فلات مرکزی بیشینه بارش ۳.۳ میلیمتری و متوسط محدوده صفر میلیمتری را خواهد داشت.
حوضه آبریز دریاچه ارومیه در هفته آینده، بیشینه بارش یک دهم میلیمتری با متوسط بارش صفر میلیمتر را دارد. حوضه‌های آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان، قره قوم و مرزی شرق هم بدون بارش خواهند بود. همچنین ۲۱ حوضه آبریز درجه ۲ کشور بدون بارش خواهند بود.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا