اخبار امروز

آغاز سرشماری گوزن قرمز در گیلانحمزه عشوری گفت: سرشماری پاییزه مرال در زیستگاه‌های مناطق شهرستان‌های تالش، رضوانشهر، فومن، شفت، ماسال، رودبار، سیاهکل، لنگرود، املش و رودسر با حضور محیط بانان و کارشناسان حفاظت محیط زیست این شهرستان‌ها آغاز شد.
وی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌ها سرشماری مرال در زیستگاه‌های گیلان بصورت اسکان شبانه از سوی ماموران، در مناطق جنگلی انجام می‌شود.
مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان با اشاره به اهمیت حمایت از جمعیت مرال‌ها گفت: هدف از اجرای این طرح تعیین میزان جمعیت مرال‌ها، بررسی روند افزایش یا کاهش جمعیت آن‌ها وشرایط تهدید زیستگاهی این گونه است.
حمزه عشوری با اشاره به اینکه هر ساله از نیمه‌ی شهریور ماه تا اواسط مهر ماه، سرشماری مرال در زیستگاه‌های انجام می‌شود تصریح کرد: این دوره سرشماری که موسوم به «گاو بانگی» است، زمان جفت‌گیری مرال‌ها می‌باشد که مرال‌های نر با برآوردن نعره‌های بسیار بلند، مرال‌های ماده‌را به سمت خود می‌کشانند.
مرال (Cervus elaphus)، گوزن یا گاوکوهی بزرگترین علفخوار جنگل‌های شمال ایران است که در حال حاضر به دلیل تخریب زیستگاه و شکار بی‌رویه در معرض تهدید قرار دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا