اخبار امروز

آغاز عملیات نظامی آذربایجان در منطقه قره باغ کوهستانی+ فیلم
در حالیکه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از آغاز عملیات نظامی مقابله با اقدامات تروریستی در قره‌باغ برای بازگرداندن نظم قانون اساسی خبر داد، رسانه‌های محلی از بسته شدن حریم هوایی جمهوری آذربایجان به روی ارمنستان خبر دادند.
بنا بر گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که فرماندهی حافظان صلح روسیه و رهبری مرکز نظارت مشترک ترکیه و روسیه را در جریان رویداد‌های فعلی قرار داده است.
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان گفته است که در عملیات نظامی خود، غیرنظامیان و زیرساخت‌ها هدف قرار نمی‌دهد و تنها اهداف نظامی را نابود می‌کند.
گزارش‌ها حاکی از آن است که نیرو‌های مسلح جمهوری آذربایجان به سامانه پدافند هوایی ارمنستان در «استپاناکرت» حمله کرده است.
پس از آن‌که باکو از آغاز عملیات نظامی در قره باغ به بهانه احیای قانون اساسی خبر داد، خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت که امروز (سه‌شنبه)، صدای انفجار‌هایی در استپاناکرت در قره باغ کوهستانی شنیده شده است.

از طرف دیگر، وزارت دفاع ارمنستان گفته است که نیرو‌های جمهوری آذربایجان حملات علیه نیرو‌های ارمنستان و مواضع نظامی این کشور با استفاده از سلاح‌های نقطه زن را آغاز کرده است.
شبکه روسی راشاتودی نیز در این خصوص گزارش کرد، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (سه‌شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش این کشور «اقدامات ضدتروریستی با ماهیت محلی» را درمنطقه مورد مناقشه قره‌باغ کوهستانی آغاز کرده است و آن را راهی برای «دفع تحرکات گسترده» ارمنستان توصیف کرده است.
طبق این گزارش، باکو اعلام کرده است که هدف این اقدام نظامی، «از بین بردن مواضع نیرو‌های مسلح ارمنستان و دیگر اهداف نظامی است» و قصد حمله به زیرساخت‌های غیرنظامی را ندارد.
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان همچنین مدعی شده است که این عملیات به منظور اجرای توافق سه جانبه با روسیه و ارمنستان است که زمینه‌های قانونی را برای حضور نیرو‌های حافظ صلح روسی فراهم می‌کند.
وزارت خارجه جمهوری آذربایجان نیز تأکید کرده است که تنها راه صلح در منطقه، خروج کامل نیرو‌های مسلح ارمنستان از قره باغ و انحلال این رژیم در استپاناکرت است.
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در جدیدترین به روزرسانی خود اعلام کرد اوضاع در مرز‌های ارمنستان از ساعت دو بعد از ظهر به نسبت آرام بوده است.
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، ارمنستان را به راه‌اندازی تجمع نظامی در قره باغ کوهستان و انجام عملیات خرابکارانه علیه ارتش جمهوری آذربایجان محکوم کرده است.اوایل امروز، وزارت دفاع ارمنستان، ادعا‌های باکو مبنی بر آن‌که نیرو‌های این کشور نیمه شب گذشته به مواضع باکو حمله کرده بودند را رد کرد. باکو مدعی شده بود که این رخداددر مرز بین دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان درمنطقه‌ای واقع در ۱۰۰ کیلومتری از قره باغ کوهستانی رخ داده است.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا