اخبار بین الملل

آیا حزب الله در نبرد با اسرائیل جبهه «مزارع شبعا» را فعال می کند؟

خبرگزاری مهر خبرخونه، گروه بین الملل: عملیات «مجدو» در فلسطین اشغالی که رژیم صهیونیستی را در حوزه‌های سیاسی و نظامی سردرگم کرده، نه از سوی جبهه مقاومت و نه از سمت صهیونیست‌ها بازتاب رسانه‌ای گسترده‌ای نداشته است. البته این آتش زیر خاک است و رژیم اشغالگر قدس از بحران سخت خود در تقابل با حزب الله آگاه است و به خوبی می‌داند که معادلات بین دو طرف کاملاً به نفع جبهه مقاومت تغییر کرده است.
همه نشانه‌ها حاکی از تغییر معادلات است و از اظهارات رهبران محور مقاومت به خوبی می‌توان فهمید که محور مقاومت در آینده بسیار نزدیک با آنچه امروز هست، متفاوت خواهد بود و هر زمان که فرصت مهیا شود، به رژیم صهیونیستی ضربه وارد می‌کند.
برای روشن شدن مطلب می‌توان گفت که آنچه در جنوب لبنان و سپس در شمال فلسطین اشغالی پس از عملیات «مجدو» رخ داد، پیام بسیار مهمی از سوی مقاومت بود و اما «اسرائیل» در پاسخ به این عملیات، در منطقه خالی از سکنه «شیحین» واقع در جنوب لبنان سه بمب قرار داد که فقط دو عدد از آنها منفجر و بمب بزرگ منفجر نگردید.
پس از حادثه «شیحین»، مقاومت عملیاتی را انجام داد که در آخرین سخنرانی سید حسن نصرالله به عمد به آن اشاره نشد و آن این بود که نیروهای مقاومت، بمب صهیونیستی منفجر نشده را به همراه دو بمب دیگر در مقر نظامی صهیونیستی «الضهیره» منفجر کردند تا پیام روشنی برای صهیونیست‌ها باشد که با هر حرکتی علیه مقاومت، با پاسخی سخت روبرو خواهند شد.
باید گفت که اگر رژیم صیهونیستی به دنبال اهداف مهم در سوریه، عراق و …باشد تا آنها را مورد هدف قرار دهد، جبهه مقاومت همه سرزمین‌های اشغالی را مهم می‌داند و در هر فرصت به وجود آمده، آنها را مورد هدف قرار می‌دهد.
آن طور که برخی تصور می‌کنند، صحنه بین دشمن و محور مقاومت به ویژه میان حزب الله و «اسرائیل» آرام نیست و شواهد موجود برای ناظران سیاسی و کارشناسان نظامی گویای آن است که درگیری به بالاترین مرحله خود رسیده است حتی اگر در رسانه‌های رژیم صهیونیستی به آن پرداخته نشود. رژیمی که پس از توافق عربستان و ایران در حال تلاش برای بقای موجودیت جعلی خود است.
اگر رهبر حزب الله تصمیم به گشودن جبهه «مزارع شبعا» در جنوب لبنان در مقابل ارتش صهیونیستی بگیرد، تغییرات عمیقی در رویارویی آتی با این رژیم رخ خواهد داد، زیرا که این مزارع تنها جبهه‌ای هستند که مشمول قطعنامه ۱۷۰۱ نمی‌شوند. یعنی مقاومت حق دارد از آنجا عملیات آتی خود را انجام دهد و نبردی را آغاز نماید که برای صهیونیست‌ها سخت باشد، به ویژه اینکه جبهه مقاومت آمادگی بسیار بالایی برای این امر دارد.
*جهاد ایوب، استاد دانشگاه و کارشناس ارشد لبنانی
منبع: https://www.mehrnews.com/news/5761746/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%AD%D8%B2%D8%A8-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84-%D8%AC%D8%A8%D9%87%D9%87-%D9%85%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B9-%D8%B4%D8%A8%D8%B9%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%D9%85%DB%8C

مهر نیوز

خبرگزاری مهر هستم ، یکی از خبرگزاری های خبرخونه هستم...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا