اخبار امروز

اجرای ۲ هزار برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در آذربایجان شرقی
امیر عباسی دفاع مقدس را بهانه‌ای برای ترسیم و تبیین ابعاد مختلف این دوران افتخارآمیز دانست و با اشاره به شعار امسال هفته دفاع مقدس ما متحد هستیم گفت: برنامه‌های متنوعی این هفته در استان آذربایجان شرقی در حوزه‌های فرهنگی، عقیدتی، سیاسی، اجتماعی و ورزشی از امروز آغاز می‌شود و تا هفتم مهرماه تداوم خواهد داشت.
وی توجه به نقش بانوان در هشت سال دفاع مقدس و نیز نسل جوان را از مولفه‌های مهم برنامه‌های امسال هفته دفاع مقدس در کشور و آذربایجان شرقی بیان کرد و افزود: بر همین اساس ۵۰ درصد مجموع برنامه‌های این هفته قشر بانوان ، جوانان و نوجوانان را در بر می‌گیرد.
امیر عباسی ادامه داد: در طول هشت سال دفاع مقدس بسیاری از مادران و زنان ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف پشت جبهه دلاوری، از خود گذشتگی و جان فشانی‌های بی مانندی از خود با یادگار گذاشتند که نباید این مهم از یاد‌ها فراموش شود.
وی دیدار فرماندهان نظامی و انتظامی مستقر در آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان، رونمایی از تعداد ۱۰ عنوان کتاب دفاع مقدس، افتتاح و بهره برداری از نخستین شهرک بازی‌های یارانه‌ای ویژه کودکان و نوجوانان در پارک شمیم پایداری، بازسازی عملیات الی بیت المقدس در هشت شب در پارک شمیم پایداری، برگزاری رژه نیرو‌های مسلح در میدان آذربایجان، برپایی نمایشگاه دستاورد‌های هشت سال دفاع مقدس در پارک ائل گولی تبریز، تجلیل از رزمندگان در استانداری، تجلیل از رزمندگان خط مقدم دوران جنگ در هتل ائل گولی و رونمایی از سه عنوان سوژه در باغ موزه دفاع مقدس را از جمله برنامه‌های مهم هفته دفاع مقدس در آذربایجان شرقی برشمرد.
امیر عباسی رونمایی از سه یادمان شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس را از دیگر برنامه‌های هفته گرامیداشت دفاع مقدس بیان و اضافه کرد: اکران فیلم شهید محققی در پایگاه دوم شکاری تبریز و نیز ارتباط تصویری یک هزار و ۲۰۰ نفر از رزمندگان آن دوران با فرمانده معظم کل قوا از دیگر برنامه‌های این هفته است.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی با اشاره به عطرافشانی و غباروبی مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس در تمام آرامستان‌های استان و در تبریز محل وادی رحمت گفت: این مراسم امسال به هفتم مهرماه موکول شده است.
وی تصریح کرد: رسانه‌ها و خبرنگاران نقش محوری و راهبردی در عرصه جنگ ترکیبی دارند و باید ارزش‌های دفاع مقدس را به خوبی به جامعه انتقال دهند اصحاب رسانه و خبر در توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و نیز تبیین دستاورد‌های بی انتهای دفاع مقدس مهمترین رسالت را بر عهده دارند و باید به این نقش خود به خوبی عمل کنند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه رسالت اصلی در بیان و توضیح ناگفته‌ها و ابعاد مختلف دفاع مقدس بر عهده رسانه‌ها است ادامه داد: بی تردید انتشار هر خبر و گزارش از دوران هشت سال دفاع مقدس می‌تواند در بسط و گسترش این فرهنگ و گنج بی نظیر آن دوران تاثیرگذار باشد.
امیر عباسی نامتعارف بودن، ناشناخته بودن و نامشخص بودن جبهه و تجهیزات را از ویژگی‌های مهم جنگ ترکیبی بیان و اظهار کرد: رزمندگان این عرصه خبرنگاران و اهالی رسانه هستند که باید با تیزبینی و شناخت دقیق عرصه جنگ بتوانند کشور و به خصوص نسل جدید و جوان را از ترکش‌های حملات جنگ ترکیبی مصون نگه دارند.
وی با اشاره به اینکه خبرنگاران در این عرصه مهم در لبه خاکریز قرار دارند یادآور شد: در صورتی که رسانه‌ها به رفع شبهات، بدگمانی‌ها و تردید‌های نسل جوان به هشت سال دفاع مقدس بی تفاوت باشند و ایفای نقش نکنند گسست بین نسلی جامعه را در برگرفته و بسیاری از دستاورد‌های عظیم انقلاب و هشت سال دفاع مقدس به ورطه فراموشی سپرده می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا