اخبار امروز

ادارات قم به صورت ویژه به معلولان و سالمندان خدمات ارائه کنندحجت الاسلام والمسلمین علی مظفری گفت: عدم توانایی جسمی و مالی نباید مانعی برای احقاق حقوق معلولان و سالمندان بزه دیده باشد و همه کارکنان اداری و قضایی باید امور اداری و قضایی معلولان و سالمندان را با سهولت، سرعت و دقت انجام دهند.
رئیس کل دادگستری قم با اشاره به مفاد دستورالعمل حمایت از حقوق اشخاص دارای معلولیت و سالمند در فرایند دادرسی، افزود: با عنایت به توجه دین مبین اسلام و سفارش معصومین (ع) رعایت حقوق افراد ناتوان از قبیل معلولان و سالمندان، رفق و مدارا با آنان و حفظ کرامت و حرمت انسانی افراد دارای معلولیت و سالمندان کم توان ضروری است و این افراد باید مانند همه آحاد جامعه از فرصت دادرسی عادلانه در دستگاه قضایی و دریافت خدمات با کیفیت در سایر دستگاه‌ها برخوردار باشند.
مظفری با تأکید بر وظایف معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم در راستای حمایت از حقوق معلولان و سالمندان تصریح کرد: در راستای اجرای دستورالعمل حمایت از حقوق معلولان و سالمندان همکاری و تعامل دستگاه قضایی با سازمان هایی، چون بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی ره، بسیج حقوقدانان و… ضروری است و در این خصوص تشکیل کارگروه حمایت از حقوق معلولان و سالمندان در استان مفید و موثر خواهد بود.
رئیس کل دادگستری قم گفت: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، اقدامات خاص دستگاه‌های اجرایی قم در خصوص حمایت از معلولان و سالمندان را در دوره‌های زمانی مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد و نسبت به تشکیل کارگروه استانی جهت حمایت از معلولین و سالمندان اهتمام ورزد.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا