اخبار بین الملل

ادعاهای تکراری نتانیاهو علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران

به گزارش خبرگزاری مهر خبرخونه، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر با طرح ادعاهای تکراری درباره برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران مدعی شد که تنها راه جلوگیری از پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران «یک تهدید نظامی معتبر» است.
رژیم صهیونیستی خود یکی از دارندگان تسلیحات اتمی است و تاکنون به هیچ سازمان منع اشاعه و کنترل برنامه هسته‌ای هم نپیوسته، اما نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم در گفت‌وگو با «فرید زکریا» در شبکه سی‌ان‌ان مدعی شد: «اگر می‌خواهید مانع از تبدیل‌شدن ایران به یک قدرت هسته‌ای نظامی شوید، تنها راه، متوقف‌کردن آنها با یک تهدید نظامی معتبر است.» وی همچنین در ادامه افزود: «مسئولیت توقف ایران از تبدیل‌شدن به قدرت هسته‌ای نظامی برعهده ایالات متحده، اسرائیل و کشورهای همسایه عرب‌زبان است.»
رژیم صهیونیستی در حالی در سال‌های اخیر سیاستِ جوسازی علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای را پیگیری می‌کند که مقامات ارشد کشورمان بارها تأکید کردند تولید و نگهداری تسلیحات هسته‌ای هیچ‌گاه جزئی از برنامه دفاعی ایران نبوده و بر اساس آموزه‌های دینی و شرایط موجود، نیازی به این نوع تسلیحات ندارد.
ایران در راستای نشان‌دادن حُس‌نیت خود به «افکار عمومی جهان» در پیشبرد برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای و رفع تحریم‌های ظالمانه، در سال ۱۳۹۴ توافق هسته‌ای با کشورهای گروه ۵+۱ امضاء کرد که به اعتراف مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مقامات آمریکایی و غربی، برنامه هسته‌ای ایران از سال ۹۴ تا کنون تحت شدیدترین بازرسی‌های آژانس بین‌المللی قرار گرفته است.
آژانس بین‌المللی در دست‌کم ۱۵ گزارش فصلی خود به صلح‌آمیزبودن برنامه هسته‌ای ایران اذعان کرد. آمریکا در اردیبهشت ۹۷ در اقدامی یک‌جانبه و غیرقانونی از برجام خارج شد و ایران نیز پس از یک سال «صبر راهبردی» و بی‌عملی طرف‌های غربی در جبران خسارت‌های اقتصادی ایران با خروج واشنگتن از برجام، بخشی از تعهدات برجامی خود را تعلیق کرد.
نتانیاهو و مقامات ارشد رژیم صهیونیستی پیش از این نیز از این دست ادعاها علیه برنامه هسته‌ای ایران و «حمله نظامی پیشگیرانه» تکرار کرده بودند که با پاسخ قاطع و فوری مقامات ارشد سیاسی و نظامی کشورمان روبرو شده است.
اواسط فروردین امسال هرتزل لوی، رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم «می‌تواند بدون کمک آمریکا هم حمله پیشگیرانه علیه ایران انجام دهد.»؛ امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این ادعای مقام نظامی صهیونیست‌ها گفت: این اظهارات در راستای تقویت روحیه نظامیان و ترمیم مشکلات داخلی این رژیم است. هرکس اندک آشنایی با امور نظامی دو طرف داشته باشد به‌خوبی درمی‌یابد که رژیم صهیونیستی در اندازه و مقیاس به‌روزشده یکی از عملیات‌های دوران هشت سال دفاع مقدس ماست.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/5768155/%D8%A7%D8%AF%D8%B9%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%87%D9%88-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B5%D9%84%D8%AD-%D8%A2%D9%85%DB%8C%D8%B2-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

مهر نیوز

خبرگزاری مهر هستم ، یکی از خبرگزاری های خبرخونه هستم...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا