اخبار علمی و پزشکی

ارائه آموزش‌های تخصصی دانشگاه علمی کاربردی به فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها

اصغر کشت کار قائم مقام رئیس و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در بازدید از مرکز آموزش علمی کاربردی شاهین کرج در استان البرز، با اشاره به سخنان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی پیشرو در بسترسازی برای مهارت محور کردن آموزش‌های دانشگاهی است.
 کشتکار در این بازدید اظهار کرد: استان البرز از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است، نگاه این دانشگاه معطوف به مهارت آموزی و تحصیل دانشجویان در راستای رفع نیاز بازارکار است.
وی افزود: پویایی و انعطاف پذیری دانشگاه جامع علمی کاربردی در تدوین، تصویب و اجرای دوره‌های تخصصی براساس نیاز شغلی بازار موجب توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار است.
قائم مقام رئیس و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی از برنامه‌های این دانشگاه برای ارائه آموزش‌های تخصصی به فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها در جهت مهارت‌محور کردن آن‌ها عنوان کرد.
 کشتکار تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی با نیازسنجی و برآورد نیاز‌های بازار کار وارد طراحی و تدوین رشته‌ها شده است و با مهارت آموزی لازم به دانشجویان در زمان تحصیل، زمینه ورود به بازار کار را برایشان فراهم می‌کند.
وی ادامه داد: یکی از مزیت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی پویایی و انعطاف پذیری این دانشگاه در تدوین، تصویب و اجرای دوره‌های جدید بر اساس نیاز شغلی بازار است.
قائم مقام رئیس و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: این دانشگاه در توسعه آموزش‌های دارای تضمین اشتغال، اقدامات خوبی انجام داده است و همچنین اقدامات با کیفیتی در راستای اجرای آموزش‌های مهارت محور و کاربردی در دستور کار دارد. وی اظهار کرد: در دانشگاه جامع علمی کاربردی مراکز باکیفیتی با تضمین اشتغال تاسیس شده است و توسعه رشته‌های جدید صرفاً با برنامه ریزی و آینده نگری شغلی انجام می‌شود.
 کشتکار افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی علاوه بر دوره‌های مقطع دار در توسعه دوره‌های کوتاه مدت فعالیت جدی دارد، از برنامه‌های جدید این دانشگاه، ارائه آموزش‌های تخصصی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها است تا فارغ التحصیلان دوره‌های نظری سایر دانشگاه‌ها نیز بتوانند مهارت‌های لازم را برای ورود به بازار کار از طریق این دانشگاه کسب کنند. 
وی تصریح کرد: هدف از اجرای بسته‌های آموزشی مهارتی و توانمندسازی نیروی کار، افزایش توان مهارتی در زمینه‌های خاص بخصوص در رابطه با نیاز‌های روز و در نتیجه افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار است.
قائم مقام رئیس و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در خاتمه اظهار داشت: دانشگاه بر اساس توسعه هدفمند، پایدار و تخصصی مراکز و رشته ها، علاقه‌مند هست مراکزی را بعنوان قطب‌های تخصصی- آموزشی مورد توجه قرار دهد، لذا امیدواریم با همکاری جامعه ورزش و ارگان‌های کنشگر در استان البرز، یک مرکز آموزش تخصصی ورزش را در این استان داشته باشیم.
 در این بازدید  مهراب رجبی مشاور استاندار البرز و جمعی از مسئولین ستادی و استانی البرز نیز حضور داشتند.

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا