اخبار بین الملل

ارتباط دولت با کشورهای مختلف دنیا یک راهبرد درست انقلابی است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید صادق طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه امروز اردستان، اظهار داشت: در روز قیامت تنها معیار انسان‌ها برای خداوند تقوا است و در آن روز دیگر معیارها و ملاک‌های مادی انسان همچون تحصیلات و غیره مورد قبول واقع نیست بلکه تنها ملاک به سعادت رسیدن انسان در روز قیامت‌، تقوا است.
وی افزود: فردا روز عید فطر و روز عید مسلمانان است و این روز برای افراد و مسلمانانی که توانستند این ماه روزه‌داری کنند بسیار لذت‌بخش است؛ روزی که مطابق آنچه در قنوت نماز می‌خوانیم مایه مباهات و عظمت پیامبر گرامی اسلام (ص) است.
امام جمعه موقت اردستان خاطرنشان کرد: فطریه بر هر یک از مسلمانان مکلف واجب و بهتر است قبل از شروع نماز عید پرداخت شود که در راستای پرداخت فطریه‌، افرادی از کمیته امداد در محل برگزاری نماز حضور دارند تا این واجب الهی جمع‌آوری شود.
طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: دوم اردیبهشت سالروز تشکیل سپاه پاسداران است که این روز را به پاسداران منطقه اردستان و کشور تبریک عرض کرده همچنین یاد و خاطره شهدای سپاه را گرامی می‌داریم که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در رأس این شهدا قرار دارد.
وی با بیان اینکه پنجم اردیبهشت سالروز شکست آمریکا در طبس است، یادآور شد: امام خمینی (ره) سوره‌ی فیل را در سخنرانی خود در مورد این واقع خواندند و این اتفاق از اراده و مشیت خداوند است چرا که آمریکا تمام تجهیزات جنگی را در اختیار داشت اما به دست و اراده خداوند شکست خورد.
امام جمعه موقت اردستان خاطرنشان کرد: روز هفتم اردیبهشت روز ایمنی و حمل و نقل است همچنین در اردستان نیز راه‌های اصلی و فرعی بسیاری از جمله جاده ترانزیت شمال به جنوب کشور وجود دارد که راهداران شهرستان در این عرصه خدمت‌رسانی کرده و زحمت می‌کشند که باید تقدیر شود.
طباطبایی‌نژاد ادامه داد: در طول سال‌های اخیر با ایجاد مجمتع‌های بین راهی اشتغالزایی پایدار ایجاد شده که باید این مجتمع‌ها مورد حمایت قرار گیرند چرا که یک درآمد پایدار برای افراد ایجاد شده و خدمت‌رسانی در جاده‌ها همیشه وجود دارد.
وی تاکید کرد: با توجه به مشکلات جاده ترانزیت شهرستان و اعتبارات اخذ شده در این خصوص، در حال حاضر چند اکیپ در جاده شهرستان در حال کار هستند تا مشکلات و نواقص برطرف شود همچنین عملیات روشنایی کمربندی اردستان تکمیل خواهد شد.
امام جمعه موقت اردستان خاطرنشان کرد: دیگر مشکل جدی شهرستان اردستان، وضعیت راه‌های روستایی است و طی سفر ریاست جمهوری به استان اصفهان توانستیم حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای راه‌های روستایی شهرستان بگیریم و در حضور نماینده ریاست جمهوری در شهرستان، مشکلات شهرستان از جمله آب شرب روستایی و راه روستایی مطرح شد.
طباطبایی‌نژاد با اشاره به مشکل استخر اردستان، بیان کرد: در این خصوص که این مشکل طولانی شده از مسئولان مربوطه گله‌مند هستیم اما با مذاکراتی که با وزیر ورزش انجام دادیم مبلغ سه میلیارد تومان به اداره کل استان واگذار شده و منتظر شرکت افرادی در مناقصه و انتخاب پیمانکار هستیم تا این استخر راه‌اندازی شود.
وی تاکید کرد: ارتباط‌هایی که دولت با کشورهای مختلف در حال برقرار کردن است یک راهبرد درست انقلابی است و باید با کشورهای همسایه خود در موضوعات مختلف ارتباط برقرار کنیم.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/5760673/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7-%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

مهر نیوز

خبرگزاری مهر هستم ، یکی از خبرگزاری های خبرخونه هستم...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا