اخبار امروز

اشتغال ۳۵۰۰ نفر از زندانیان آذربایجان غربی
ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان در حاشیه دوازدهمین جلسه هیات اجرایی بنیاد تعاون زندانیان استان در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: امروز دوازدهمین جلسه بنیاد تعاون زندانیان با دستور کار توسعه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان با حضور اعضاء برگزار شد.
 وی ادامه داد: سیاست اصلی و کلی دستگاه قضایی در بحث اصلاح و تربیت به عنوان یکی از اهداف مجازات ها، حرفه آموزی و آموزش مهارت و اشتغال زندانیان است که قطعاً این سیاست باعث می‌شود تکرار جرم و بازگشت به زندان و چرخه بزهکاری را نداشته باشیم.
عتباتی افزود: با تلاش‌های هم مجموعه هیات اجرایی بنیاد تعاون و هم زحمات همکاران قضایی و مسئولین اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی وضعیت اشتغال مناسبی را شاهد هستیم و تا به امروز ۵۳ دصد از واجدین شرایط اشتغال که حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر می‌باشد در کارگاه‌های داخل و خارج از زندان بنیاد تعاون و نیز در داخل بند‌ها به صورت نشسته مشغول به کار هستند که این رقم با توجه به وضعیت و ویژگی‌های خاص زندان‌ها و زندانیان استان مطلوب است، البته تلاش بر توسعه اشتغال است چرا که عواید اشتغال برای خود زندانی و خانواده وی می‌باشد.
رئیس کل دادگستری استان گفت: تلاش بر این است با طرح‌های خوبی که امروز مصوب گردید اشتغال زندانیان توسعه یابد، مانند فعال سازی یک واحد تولیدی کابینت سازی و صنایع چوب و تثبیت و نهایی کردن کشت و صنعت هم در سردشت و هم در منطقه آزاد ماکو تا نقطه عطفی باشند در حوزه اشتغال زندانیان و امیدواریم با اجرایی شدن این طرح‌ها اشتغال زندانیان استان را از ۵۳ درصد به بالای ۷۰ درصد برسانیم.
رئیس شورای قضایی استان به دغدغه دستگاه قضایی و زندان‌های استان پرداخت و گفت: یکی از دغدغه‌هایی که هم مجموعه قضایی و هم زندان با آن مواجه است بحث تکرار جرم و بازگشت به چرخه بزهکاری برخی از زندانیان بعد از اتمام دوره محکومیت است و یکی از مصوبات این جلسه توسعه اقدامات در برنامه‌های مراقبتی پس از خروج از زندان است.
وی ادامه داد: براساس این مصوبه بنیاد تعاون زندانیان استان متعهد شد، بخشی از این زندانیان که آزاد می‌شوند و در دوره محکومیتشان مشغول به کار بودند، کماکان در کارگاه‌های خارج از زندان تحت حمایت بوده و به اشتغال خود ادامه دهند و حقوق دریافت کنند تا بتوان به مرور از طریق ظرفیت‌های بخش خصوصی در کارگاه‌های آن‌ها مشغول به کار شوند که قطعاً از تکرار جرم و بازگشت به زندان جلوگیری خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا