اخبار امروز

اصلاح بیش از ۴ هزار متر از خط اصلی فاضلاب قممدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با اشاره به وجود بیش از هزار کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر قم،گفت: از این میزان حدود ۲۴۰ کیلومتر شبکه سیمانی است که ۱۲۰ کیلومتر آن به دلیل قدمت و فرسودگی نیازمند اصلاح و بازسازی فوری است.
حسن بختیاری از اصلاح سالانه حدود ۲۰ کیلومتر از شبکه فاضلاب شهر قم به روش‌های مختلف تونلی و لوله شکافی خبر داد و عنوان کرد: یکی از قدیمی‌ترین خط لوله‌های فاضلاب شهر قم به طول ۱۰ کیلومتر که نیاز به بازسازی داشت حریم رودخانه قمرود از پل انقلاب تا کمربندی امام علی (ع) بود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با بیان اینکه این خط لوله در عمق ۵ متری زمین قرار دارد،بیان کرد: فرسودگی این خط لوله باعث شده که در چند سال اخیر شاهد نشست شبکه و فروریزش خیابان به ویژه در نزدیکی حرم حضرت معصومه (س) و مصلی نمازجمعه باشیم.
بختیاری با اشاره به لزوم اصلاح و بازسازی هرچه سریع‌تر این خط لوله فاضلاب تصریح کرد: با وجود تمام مشکلات و موانع متعدد از جمله ریزشی بودن خاک منطقه، چالش‌های پمپاژ، معضلات ترافیکی و… اصلاح و بازسازی آن از فروردین‌ماه سال جاری شروع شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تأکید کرد: برای افزایش انعطاف‌پذیری و کاهش مخاطرات این خط لوله، ۳ خط اتصال در خیابان‌های رسالت و طالقانی و بلوار رضوی برای انحراف دائم یا موقت فاضلاب به خطوط انتقال دیگر اجرا شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با بیان اینکه فاز نخست اصلاح و بازسازی این خط لوله به طول ۴ هزار و ۳۰۰ متر و با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال به پایان رسید، گفت: این بخش از پروژه به روش مدرن لوله شکافی و روش نقبی با تلاش‌های شبانه‌روزی عوامل شرکت آب و فاضلاب و پیمانکار و همراهی سایر دستگاه‌ها و نهاد‌ها از جمله شهرداری و معاونت راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی به انجام رسید.
مدیرعامل آبفای استان، اصلاح و بازسازی ادامه این خط لوله را نیازمند ۳۵۰ میلیارد ریال دیگر دانست و گفت: امیدواریم با تأمین اعتبار به موقع بتوانیم، هر چه زودتر تمام مسیر ۱۰ کیلومتری این خط لوله را بازسازی کنیم.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا