اخبار سیاسی

اطلاعیه ستاد برگزاری نماز عید فطر: اگر فردا عید باشد نماز جمعه برگزار نمی شود- اخبار سیاست ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر تهران اطلاعیه شماره سه خود را به‌شرح زیر اعلام کرد:

با سلام و احترام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، پیرو نشست خبری رئیس ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر، اهم نکاتی که لازم است برای برگزاری باشکوه‌تر و منظم‌تر این مراسم معنوی مورد عنایت نمازگزاران عزیز قرار گیرد، تقدیم می‌شود:

1) برنامه‌های ویژه جایگاه از ساعت 7 صبح آغاز خواهد شد و نماز عید فطر به‌امامت رهبر فرزانه انقلاب، در حدود ساعت 8 صبح اقامه خواهد شد.

2) مصلای بزرگ امام خمینی(ره)، از ورودی‌های بزرگراه شهید سلیمانی و ایستگاه متروی مصلی، درهای شماره 18 و 19 در ضلع شمالی و ورودی‌های خیابان شهید قنبرزاده، درهای شماره 12، 13، 14 و 15 در ضلع شرقی، از ساعت 4 صبح پذیرای شما گرامیان خواهد بود.

3) درهای ضلع جنوبی مصلی، به‌منظور روان‌سازی ترافیک و تسهیل و تسریع هدایت نمازگزاران به‌سمت مکان‌هایی که امکان استقرار و اتصال صفوف نماز وجود داشته باشد، تماماً بسته خواهند بود.

4) به‌منظور تکمیل تدبیر مورد اشاره در بند قبل، قطار شهری در ایستگاه شهید بهشتی توقف نخواهد داشت و ایستگاه‌های سهروردی، شهید قدوسی به‌عنوان جایگزین ایستگاه شهید بهشتی در خط ٣ برای تخلیه مسافران در نظر گرفته شده است. فعالیت این ایستگاه بلافاصله پس از پایان مراسم، برای خروج جمعیت، از سر گرفته خواهد شد.

5) همه درهای مصلی، حتی درهای بسته ضلع جنوبی، پس از پایان مراسم، برای خروج راحت‌تر جمعیت باز خواهند شد، لیکن بر اساس تجربه و مشاهدات سال‌های گذشته، استدعا داریم به‌دلیل محدودیت ظرفیت برای خروج همزمان نمازگزاران، از عجله و شتاب پرهیز شود و رعایت حال سالخورده‌ها و کودکان، به‌ویژه در ورودی و خروجی ایستگاه‌های قطار شهری مورد توجه باشد.

6) استفاده از سرویس‌های حمل‌ونقل شهری، اتوبوس و قطار شهری از ساعت 5 صبح روز عید رایگان خواهد بود.

7) ضمن استدعا از خانواده‌های مکرم برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی که می‌تواند نقش مهمی در روان‌سازی تردد در مسیرهای منتهی به مصلی داشته باشد، در عین حال، تلاش شده است به ظرفیت توقفگاه‌های خودروهای شخصی تا حد امکان افزوده شود، ازاین‌رو، فضای قابل استفاده پایانه بیهقی، بنیاد مستضعفان، گلگشت و حکمت صدرا به این منظور در اختیار قرار خواهند گرفت.

8) روزه‌داران گرامی می‌توانند جهت دریافت آخرین اطلاعات مربوط به نماز عید سعید فطر با وارد کردن کد دستوری #1402*7* در اپراتور همراه اول، اخبار لازم را دریافت نمایند.

9) محدودیت‌های ترافیکی، اطلاعات و چگونگی استفاده از خطوط اتوبوسرانی، تاکسیرانی، قطار شهری و مسیرهای تردد و محل توقف خودروهای شخصی، به‌تفصیل در نشست خبری فرمانده محترم پلیس راهور تشریح خواهد شد و علاوه بر انتشار در رسانه ملی و خبرگزاری‌ها، در کانال namazjomeh_tehran@ در پیام‌رسان ایتا تقدیم خواهد شد.

10) توصیه می‌شود نمازگزاران حتماً از مهر و سجاده (زیرانداز) شخصی استفاده و از به‌همراه داشتن وسایل حجیم و غیرضروری خودداری نمایند.

11) استدعا می‌شود شرکت‌کنندگان در این مراسم باشکوه، زمان حضور را از ابتدای صبح، به‌گونه‌ای مدیریت نمایند که علاوه بر بهره‌مندی از فضای مفرح و ویژه‌برنامه‌های پیش از نماز، با ترافیک در مسیرهای منتهی به مصلی و تراکم جمعیت متأخر در مبادی ورودی مواجه نشوند و در نهایت، خاطره‌ای شیرین و به‌یادماندنی برای خانواده رقم بزنند.

12) استدعا داریم عزیزانی که در ساعات ابتدایی صبح وارد مصلی می‌شوند، ضمن همکاری با خادمان نماز، حتی‌المقدور صف‌های جلوتر را پرکنند تا از ایجاد تراکم در مسیر تردد متأخرین و بی‌نظمی به‌واسطه عبور از میان صفوف نماز، پیشگیری شود.

13) هرچند بررسی‌های تخصصی ستاد استهلال، احتمال اعلام روز شنبه را به‌عنوان عید، بالاتر نشان می‌دهد، در عین حال، ستاد برگزاری نماز عید فطر، از آمادگی کامل برای برگزاری مراسم در روز جمعه برخوردار است و در این فرض، مطابق احکام شرعی، اقامه نماز عید فطر، از اقامه نماز جمعه کفایت می‌کند و نماز جمعه برگزار نخواهد شد.

انتهای پیام/+

https://tn.ai/2883004

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا