اخبار امروز

افزایش خطر شیوع شدید ملاریا در افغانستانسازمان صحی جهانی گفت تشخیص و درمان ملاریا در افغانستان وجود ندارد و باید دواها و مواد مصرفی این بیماری به‌گونه منظم در اختیار مراکز صحی عمومی قرار بگیرد.
سازمان صحی جهان روز سه‌شنبه، ۲۸ سنبله، با نشر گزارشی نوشت اگر این شکاف پر نشود، خطر شیوع شدید ملاریا در افغانستان وجود دارد.
این نهاد تصریح کرده است در پاسخ به شکاف در ارایه خدمات صحی، حمایت خود را از ۲۵ شفاخانه وزارت صحت عامه تحت مدیریت طالبان افزایش داده است.
به گفته سازمان صحی جهان، از اوایل سپتامبر سال جاری میلادی دواهای ضروری و تجهیزات صحی را برای فراهم کردن خدمات بهداشتی ثانوی برای بیش از ۴۰۰ هزار مریض در سه ماه آینده فراهم می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا