اخبار علمی و پزشکی

افزایش ریسک بیماری قلبی با افسردگی بارداری

کریستینا آکرمن بنکس، استادیار زنان و زایمان در بیمارستان کودکان تکزاس در هیوستون، گفت: عوارض دوران بارداری، از جمله افسردگی پیش از تولد، بر سلامت قلبی عروقی درازمدت تأثیر می‌گذارد. دوره پس از زایمان فرصتی برای مشاوره و غربالگری افراد از نظر بیماری‌های قلبی عروقی به منظور جلوگیری از این پیامد‌ها فراهم می‌کند.
محققان خاطرنشان کردند: حدود ۲۰ درصد از زنان در دوران بارداری افسردگی را تجربه می‌کنند. آن‌ها نباید نگران شوند، زیرا این مطالعه رابطه علت و معلولی مستقیم بین افسردگی و بیماری قلبی را ثابت نمی‌کند، فقط یک ارتباط را نشان می‌دهد.
محققان دریافتند که مهم‌ترین ارتباط بین افسردگی و بیماری ایسکمیک قلبی (شریان‌های باریک) مشاهده شده است، به طوری که زنان افسرده ۸۳ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلاء به این بیماری در طی دو سال پس از زایمان نسبت به زنان بدون تشخیص افسردگی هستند. هنگامی که شریان‌ها باریک می‌شوند، خون و اکسیژن کمتری به عضله قلب می‌رسد. انجمن قلب آمریکا توضیح می‌دهد که این فرایند می‌تواند منجر به حمله قلبی شود.
آکرمن گفت: من توصیه می‌کنم هر کسی که مبتلا به افسردگی بارداری تشخیص داده می‌شود، از پیامد‌های آن بر سلامت طولانی‌مدت قلبی عروقی خود آگاه باشد، اقداماتی را برای غربالگری سایر عوامل خطر انجام دهد و با پزشک مراقبت‌های اولیه خود مشورت کند تا راهبرد‌های پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی را اجرا کند.
وی افزود: آن‌ها همچنین باید از نظر دیابت نوع ۲ و کلسترول بالا غربالگری شوند و یک رژیم ورزشی، رژیم غذایی سالم و ترک سیگار را اجرا کنند.
طبق گزارش انجمن قلب آمریکا، بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر ناشی از بارداری در کشور‌های پردرآمد از جمله ایالات متحده است. به گفته نویسندگان این مطالعه، سایر مشکلات مرتبط با بارداری، مانند التهاب مزمن و افزایش هورمون‌های مرتبط با استرس نیز ممکن است به بیماری قلبی منجر شوند.
منبع: مدیسن نت

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا