اخبار بین الملل

افشاگری انصارالله از کارشکنی آمریکا در حل بحران یمن

به گزارش خبرگزاری مهر خبرخونه، رئیس شورای عالی سیاسی یمن، در سخنرانی تلویزیونی، آمریکا را متهم به کارشکنی در تحقق مذاکرات صلح با طرف‌ها درگیر در یمن کرد.
خبرگزاری اسپوتنیک شامگاه پنجشنبه گزارش داد که «مهدی المشاط»، رئیس شواری عالی سیاسی یمن در سخنرانی تلویزیونی خود در آستانه عید سعید فطر و حلول ماه شوال در یمن اعلام کرد که آمریکا در حال مانع‌تراشی و به شکست کشاندن توافقات صلح و إعمال فشار بر ریاض است.
رئیس دولت نجات ملی یمن در نطق تلویزیونی خود به مناسبت عید سعید فطر با اشاره به مذاکرات اخیر صنعا با طرف‌های سعودی با میانجیگری کشور پادشاهی عمان در تحقق صلحی فراگیر افزود: «آمریکا به دنبال کارشکنی در عدم تحقق صلح در یمن است و نمی‌خواهد بندهای توافقات بشردوستانه در جریان توافقات صورت گرفته با سعودی‌ها حل‌وفصل شود.
وی با هشدار به کارشکنی واشنگتن در روند تحقق صلح در یمن از ریاض و متحدانش خواست در برابر فشار واشنگتن مقاومت کنند و تن به خواسته‌های آنان ندهند.
المشاط اضافه کرد که تن دادن به فشارها و دیکته‌های آمریکایی‌ها به زیان کشورهای عربی خواهد بود و به ناامنی و ریخته شدن بیشتر خون بی‌گناهان دامن خواهد زد.
رئیس دولت نجات ملی با اشاره به حادثه دردناک دیروز در کشته شدن ۷۸ تن از شهروندان یمنی در محل دریافت کمک‌های بشردوستانه در صنعا بر اثر ازدحام جمیعت گفت که این حادثه دردناک نمونه عملی از تبعات تجاوز، محاصره ناجوانمردانه ضد یمن است.
وی در بخش دیگری از نطق تلویزیونی خود بار دیگر بر حمایت مردم و دولت نجات ملی یمن از آرمان فلسطین تاکید کرد و حملات اخیر مبارزان فلسطینی ضد رژیم صهیونیستی را تبریک گفت.
مهدی المشاط بار دیگر از امت عربی و اسلامی خواست که با تحریم کالاهای ساخت آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت از مقاومت فلسطین، زمینه آزادی فلسطین را از چنگال دشمنان محقق سازند.
گفتنی است هفته گذشته، وزارت خارجه عربستان اعلام کرد که تیم اعزامی ریاض به صنعا در مذاکراتی فراگیر موضع آزادی اسرا، آتش بس، و مذاکرات صلح را شفاف و در فضایی خوش بینانه و مثبت توصیف کرد و بر ضرورت ادامه این مذاکرات برای رسیدن به راه حلی سیاسی و مقبول میان همه طرف‌های درگیر در یمن تاکید کرد.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/5760435/%D8%A7%D9%81%D8%B4%D8%A7%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DA%A9%D9%86%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%84-%D8%A8%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DB%8C%D9%85%D9%86

مهر نیوز

خبرگزاری مهر هستم ، یکی از خبرگزاری های خبرخونه هستم...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا