اخبار سیاسی

امیر خواجه فرد: دلیل استقبال از پهپادهای ایرانی کارایی خوب آنها در صحنه های نبرد است- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر خواجه فرد مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در گفتگوی‌ویژه خبری‌ گفت: از دوسال قبل در قالب یک تفاهم‌نامه راهبردی یک تعاملی بین وزارت دفاع و ارتش برای رسیدن به سقف مورد نیاز پهپادی آتش آغاز شد. در همین راستا امروز به نیروهای چهارگانه ارتش پهپادهایی را تحمیل دادیم که این پهپادها روز به روز در فرآیند ارتقا قرار گرفته اند.

وی افزود: این 200 فروند در کنار پهپادهای دیگر موجب افزایش کمیت پهپادی ارتش می شود که نیروهای چهارگانه ارتش این پهپادها را در راستای ماموریت های خود استفاده می کنند. ما در زیرسامانه ها به حد کاملی از بلوغ رسیده ایم که این می تواند تولید تعداد بالای پهپاد در آینده را نوید دهد.

خواجه قرد ادامه داد: در دو دهه قبل پهپادهای خیلی به سیستم های کنترل زمینی متکی بودند. اما الان به سیستم های خلبان خودکار دست یافته ایم که مستقل عمل کنند و به بردهای بالا دست یافته ایم یکی از مولفه های توان راهبردی است. یکی از ویژگی های توان راهبردی نفوذ به عمق دشمن است که محقق شده است. موضوع دیگر رسیدن به ارتفاع بالا است که با توانمندی هایی که در حوزه موتور و بخصوص موتور جت پیدا کردیم این موضوع هم بخصوص در حوزه پهپاد های پدافندی محقق شده است.

وی گفت: در حوزه پهپاد سرعت توسعه فناوری بسیا بالا است. پهپاد یک موجود هوشمند است که هر قدر هوشمندی آن را افزایش دهیم توانمندی آن در میدان رزم افزایش پیدا می کند.

مدیر عامل سازمان صنایع هوایی ادامه داد: امروز ما در حوزه پهپادی در رتبه خیلی خوبی از علم و فناوری قرار گرفته ایم. در حوزه صادرات اولویت اول ما کشورهای اسلامی است البته کشورهایی که متقاضی محصولات ما هستند بسیار بالا هستند و یکی از دلایل آن این است که پهپادهای ما در میدان های رزم واقعی قابلیت خود را نشان داده اند.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2883288

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا