اخبار امروز

انعقاد قرارداد و پرداخت تسهیلات بانکی بیش از ۲۰ هزار واحد مسکن در اردبیلمحبوب حیدری به تشریح سهمیه بانک‌های عامل استان برای پرداخت تسهیلات ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن اشاره کرد و گفت: با پرداخت به موقع بانک‌های عامل نسبت به ارائه تسهیلات مربوط به بافت فرسوده، خودمالکی و طرح نهضت ملی مسکن، عملیات ساخت این واحد‌ها در زمان مقرر تکمیل می‌شود.
او با بیان اینکه میزان تسهیلات بانکی متناسب با پیشرفت طرح قابل پرداخت است، گفت: تاکنون از بابت طرح‌های مربوط به بافت فرسوده استان یک‌هزار و ۹۲۵ مورد قرارداد پرداخت تسهیلات با بانک‌های عامل منعقد شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: سقف تسهیلات برای احداث هر واحد مسکونی برابر مصوبه شورای عالی مسکن و شورای پول و اعتبار مبلغ ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با ۱۸ درصد سود بانکی محاسبه می‌شود.
حیدری اظهار کرد: از بابت واحد‌های خودمالکی ۵ هزار و ۹۶۲ مورد انعقاد قرارداد و پرداخت تسهیلات در بانک‌های عامل استان به ثبت رسیده است.
او درخصوص انعقاد قرارداد و پرداخت به طرح نهضت ملی مسکن با بانک‌های عامل استان گفت: از ۱۷ هزار و ۹۸۰ واحد مسکن ملی در دست ساخت شهر اردبیل ۱۲ هزار و ۲۸۲ مورد قرارداد و پرداخت تسهیلات با بانک‌های عامل استان امضا شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: بر اساس توافق انجام شده بیش از ۸۰۰ هکتار زمین برای احداث واحد‌های مسکن ملی آماده شده و بر همین اساس استان اردبیل در بحث تأمین زمین و احداث واحد‌های مسکن در سطح ملی، رتبه و جایگاه اول را به دست آورده است.
دبیر شورای مسکن استان افزود: زمین مورد نیاز شهرک شهید سلیمانی و شهرک شهید خراسانی برای ساخت مسکن تأمین شده و قرار است ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن در شهرک سلیمانی و ۲ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرک شهید خراسانی احداث شود.
او گفت: در تازه‌ترین رویداد از این برنامه محوری در استان، عملیات اجرای فونداسیون بیش از ۱۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در استان اجرا شده است که ۳ هزار و ۸۰۰ مورد از این واحد‌ها مربوط به شهرک شهید سلیمانی اردبیل بوده و تا آخر مهرماه این میزان به ۱۰ هزار واحد خواهد رسید.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا