اخبار امروز

انقلاب اسلامی ایران صحنه سیاسی جهان را تغییر داد
سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش نظم جدید جهانی که صبح امروز  در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد،گفت: جوانان و نوجوانان انقلابی و ارزشمند، رویش‌های دل‌انگیز انقلابی اسلامی و پرچم‌داران ساخت آینده کشور هستند.
وی ادامه داد: موضوع این اجلاس بسیار کلیدی و برای آینده ایران و جهان اسلامی حیاتی است. من از جهان اسلام و یک جهان سختی‌کشیده از مفهوم جهان اسلام یک معنای متولدشده در ادبیات سیاسی عالم بعد از وقوع انقلاب اسلامی صحبت می‌کنم.
وی افزود: در جنگ‌های جهانی، منطقه غرب آسیا میدان تاخت و تازه‌ای قدرت‌های جهان بوده است، دنیای اسلام یک حقیقت همیشه بالقوه، درخشان و قدرتمند بوده است؛ اما متأسفانه به دلیل موقعیت جغرافیایی این دنیا و ارزش‌های اقتصادی این جهان در تحولات قدرت (انرژی_ نفت وگاز_ تنگه‌های راهبردی مثل هرمز) همواره گرفتار راهبرد‌های توسعه‌طلبانه قدرت‌های استعماری عالم بوده است.
فرمانده کل سپاه با اشاره به سلطه آمریکا بر ایران در زمان رژیم گذشته، تاکید کرد: ایران زمان شاه یکی از ایالات ۵۱گانه ایالات متحده آمریکا می‌شد. اما یک ایالت منفصل. ما فاقد استقلال بودیم، شاه ما را در ایستگاه استراق سمعی که آمریکایی‌ها علیه شوروی در شمال کشورمان تاسیس کرده بودند، راه ندادند. او را ۱۵ دقیقه در جلوی درب نگهبانی متوقف کردند و سرانجام گفتند امکان بازدید وجود ندارد و این موضوع هماهنگ نشده است.
وی ادامه داد: رضا شاه را انگلیسی‌ها از تهران به بوشهر منتقل و سپس از آنجا نیز با کشتی به موریس تبعید کردند. ژنرال آیرون ساید که یک نظامی بود شاه ایران را تعیین می‌کرد.
سرلشکر سلامی، تصریح کرد: تاریخ را بخوانید، تاریخ فقط بیان حوادث گذشته نیست بلکه آیینه‌ای است برای دیدن رخسار و سیمای آینده یک جامعه و هیچ جامعه‌ای را نمی‌توان از تاریخ گذشته خود جدا کرد، انقطاع وجود ندارد، چون زمان یک تابع پیوسته است.
وی افزود: ما و بقیه دنیای اسلام این گونه بودیم، شما وقتی به مصر رجوع کنید، سادات را مشاهده می‌کنید، در عراق مربوط به شوروی، در هر نقطه‌ای از جهان اسلام شما یک تقسیم سیاسی را مشاهده و استقلال را مشاهده نمی‌کنید. فلسطینی‌ها نیز آواره بودند، این جهان قبل از انقلاب اسلامی است.
فرمانده کل سپاه، گفت: وقتی انقلاب اسلامی که امام آن را انفجار نور نامید، ظاهر شد، صحنه سیاسی جهان تغییر کرد، نظم سیاسی ساخته قدرت‌ها به هم ریخت.
وی ادامه داد: فرار از مدار جاذبه سیاسی آمریکای آن روز غیر ممکن بود، آمریکای آن روز ۴۰ درصد ثروت جهان را تولید می‌کرد و از آن روز تا به همین امروز ۵۰ درصد قدرت نظامی کل جهان را در اختیار دارد و داشت. یک نظام مسلط بر نهاد‌های بین المللی با یک سطح گسترش سیاسی فوق العاده در منطقه، تمام نقاط اقتصادی و گره‌های ژئوپلیتیک عالم در اختیار او بود.
سرلشکر سلامی، گفت: امام در این فضا ایران را از سیطره غرب به خصوص آمریکا نجات داد و یک الگوی جدید از حاکمیت دینی را فراروی همه مسلمانان قرار داد که بعد وقتی دشمنان هراس داشتند که این مدل موفق تکثیر شود و به تدریج بقیه سیمای جهان اسلام به این پدیده شگفت انگیز بپیوندد و فضای تنفس سیاسی آمریکا در دنیای اسلام تنگ شود و آن موازنه ژئوپلیتیک بین آمریکا و شوروی بر هم بخورد و شوروی هم از ترس اینکه فریاد‌های انقلابی اسلام، بخش‌های مسلمان نشین او را در بر بگیرد، همه با هم به عنوان لبه‌های تیغه‌های یک قیچی در حالی که در خلاف جهت یکدیگر حرکت می‌کردند با یکدیگر علیه ما حرکت کردند.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا