اخبار امروز

اهدای یک دستگاه کانکس برای حفاظت از حیات وحش لامرد حمزه برومند فر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد اظهار کرد: منطقه عملیاتی پارسیان با اهدای یک دستگاه کانکس به انجمن حافظان حیات وحش سادول شهرستان لامرد و تکمیل و راه اندازی این کانکس توسط اعضای انجمن گامی مهم برای افزایش ضریب حفاظت مناطق محیط زیستی این شهرستان و کوه‌های سادول برداشته است.
او ادامه داد: برای حفاظت از حیات وحش منطقه و کوه‌های سادول شهرستان لامرد نیاز به تجهیزاتی بود که اکنون با اهدای این کانکس و تجهیز و توسعه آن از سوی انجمن حافظان حیات وحش سادول مقدمات این افزایش ضریب حفاظت ایجاد شده است.
 برومند فر با تقدیر از مسئولان منطقه عملیاتی پارسیان و انجام این اقدام انسان دوستانه و به منظور حفاظت از انفال الهی در کوه‌ها و مناطق سادول اضافه کرد: رشته کوه سادول، تنها یکی از چندین جاذبه طبیعی و کوه‌های موجود در استان فارس به شمار می‌رود که کوه‌های «تخته سروه دیوانی» و «تنگ خور و هوا» آن را از شهرستان «لار» جدا می‌کند. 
او ادامه داد: وجود چشم انداز زیبا، آب و هوای مطلوب و پوشش گیاهی و جانوری متنوعی که در این منطقه به چشم می‌خورد، باعث شده به عنوان محل مناسبی برای علاقه‌مندان به کوهنوردی و همچنین موضوع خوبی جهت عکاسی حرفه‌ای انتخاب شود.
برومند فر با بیان مشخصات اقلیمی منطقه سادول افزود: کوه‌های «ماده» و «هفتچین» مرز میان شهرستان لارستان و شهرستان کنگان را تشکیل می‌دهند و کوه لنگه آسیایی با ارتفاع هزار و ۶۹۴ متر بلندترین کوه این شهرستان است. افزایش ضریب حفاظت در کوه‌های سادول نوید بخش افزایش گونه‌های گیاهی و جانوری و حفاظت بیشتر است.
باشگاه خبرنگاران جوان مرکز فارس را در پیام رسان‌های زیر دنبال کنید:
تلگرام https://t.me/yjc_fars 
ایتا https://eitaa.com/YJC_Fars 
بله https://ble.ir/yjc_fars

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا