اخبار امروز

اوکراین علیه سه کشور اروپایی شکایت کرددر اطلاعیه وزارت اقتصاد اوکراین آمده است که کشور‌های لهستان، اسلواکی و مجارستان، واردات محصولات کشاورزی از اوکراین را ممنوع کردند.
در این اطلاعیه تاکید شده که این غیرقابل قبول است و ادعا شده است که این کشور‌ها تعهدات بین‌المللی خود را زیر پا گذاشته‌اند.
در این اطلاعیه آمده است: برخی از کشور‌های اتحادیه اروپا نمی‌توانند واردات محصولات از اوکراین را ممنوع کنند؛ بنابراین ما در حال طرح شکایت علیه این کشور‌ها در سازمان تجارت جهانی هستیم و در عین حال امیدواریم این کشور‌ها محدودیت‌ها را لغو کنند. ما به همبستگی و حمایت از منافع کشاورزان نیاز داریم.
کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرده بود که اقدامات محدودکننده اعمال شده برای صادرات غلات و سایر محصولات غذایی اوکراین به اتحادیه اروپا در ۱۵ سپتامبر منقضی می‌شود؛ بنابراین تصمیم اتحادیه اروپا برای عدم واردات غلات از اوکراین به لهستان، مجارستان، رومانی، اسلواکی و بلغارستان پایان یافت.
لهستان، مجارستان، اسلواکی و رومانی که خواهان تمدید محدودیت غلات اوکراینی برای حمایت از کشاورزان خود بودند، نیز اعلام کردند که در صورت عدم تصمیم اتحادیه اروپا می‌توانند این محدودیت‌ها را به صورت یکجانبه تمدید کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، در رابطه با شکایت کی یف به سازمان تجارت جهانی، وضعیت حول موضوع غلات اوکراین را «هیاهوی بی پایان» کشور‌های غربی و انحصارات تحت کنترل آن‌ها در بخش کشاورزی و صنعتی خواند.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا