اخبار امروز

ایران به دنبال دریافت سود پول‌های آزاد شده از کره جنوبی است
خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از منابع دیپلماتیک ایرانی که از انتشار نام و هویت آن‌ها خودداری کرده است، مدعی شد ایران به دنبال دریافت سود پول‌های بلوکه شده خود در کره جنوبی است که پس از توافق ایران و آمریکا آزادسازی شده است و مقامات ایرانی بررسی‌های حقوقی را برای مطالبه سود پول‌های بلوکه شده، آغاز کرده‌اند.
یونهاپ گزارش داد یک مقام دولتی ایران که خواسته نامش فاش نشود، گفته است مؤسسات مالی کره جنوبی پس از تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ایران، بطور غیرمنصفانه درآمد و سود کسب کرده‌اند. طبیعی است که مؤسسات مالی کره جنوبی باید این سود را به طرف ایرانی به عنوان صاحب اصلی پول بازگردانند. این درحالی است که یک مقام رسمی وزارت خارجه کره جنوبی هم گفته است که این اقدام ایران با روح توافق انجام شده همخوانی ندارد.
این مقام کره جنوبی گفت: «تمام جزئیات مربوط به انتقال وجوه مسدود شده بر اساس توافقات با کشور‌های مربوطه از جمله ایران انجام شده است.»

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا