اخبار ورزشی

ایلان ماسک تیک آبی رونالدو را هم حذف کرد! / عکس

کریستیانو رونالدو علی‌رغم اینکه بیشترین تعداد فالوئر را میان ورزشکاران در توئیتر دارد، یکی از افراد مشهور و ورزشکارانی است که پس از اعمال تغییرات ایلان ماسک، تیک آبی‌اش در توئیتر حذف شد.
پس از اینکه ایلان ماسک با صرف هزینه ۴۴ میلیارد دلاری مالکیت توئیتر را از آن خود کرد، از برنامه‌هایش برای تغییر رویکرد این اپلیکیشن خبر داد. او همچنین بیش از ۵۰۰۰ نفر از کارکنان شرکت را در اقدامی بسیار بحث‌برانگیز اخراج کرد.
بزرگ‌ترین تغییر ماسک، یک سرویس مبنی بر اشتراک به نام “توئیتر آبی” بود که با صرف هزینه ۸ دلار در ماه، این امکان را به کاربر می‌داد تا تیک آبی را کنار نامش درج کند. افرادی هم که این هزینه را پرداخت نکنند، تیک اصالت حساب کاربری خود را از دست خواهند داد و مهم نیست که شما از چه موقعیت اجتماعی یا شهرتی برخوردار باشید!

این اتفاق گریبان برنده ۵ توپ طلای دنیای فوتبال را گرفته است. رونالدو با وجود داشتن ۱۰۸ میلیون فالوئر در توئیتر که او را به پر دنبال‌کننده‌ترین ورزشکار تبدیل کرده، تیک آبی که حاوی اصالت حساب کاربری اوست را از دست داده و هیچ صحبتی در مورد اینکه آیا فوق ستاره پرتغالی دوباره برای دریافت تیک آبی درخواست خواهد داد یا خیر وجود ندارد.
آیمریک لاپورته و ریاض محرز دو بازیکن منچسترسیتی از جمله افرادی هستند که از سیاست توئیتر و ایلان ماسک انتقاد کرده و اعلام کردند با وجود داشتن بودجه لازم برای انجام این کار، اما برای دریافت تیک آبی ثبت‌نام نخواهند کرد.
محرز نوشت: قبلاً یک بار آن را (تیک آبی) از دست داده‌ام، دیگر از نداشتنش نمی‌ترسم، برای این ایده‌های عجیب و غریب هزینه نمی‌کنم.
یکی از هواداران نیز در فضای مجازی به لاپورته گفت که این مبلغ را بپردازد، زیرا او “ثروتمند” است، اما بازیکن ملی‌پوش اسپانیایی پاسخ داد: این موضوع مهم نیست و من برای چیزی که کاملاً خوب بود، قبل از اینکه یک شخص دیوانه تصمیم به تغییر همه چیز بگیرد، پول نمی‌پردازم.

۲۵۷ ۲۵۱

اناهتیا هنرجو

اناهیتا هستم ، عاشق اخبار ورزشی ایران در سایت خبرخونه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا