اخبار سیاسی

بازدید دانشجویان دافوس ارتش از پایانه های مرزی اینچه برون و داشلی برون- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ارتش، تعدادی از دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در قالب دوره محورشناسی (گروه شماره 14)، از تیپ 230 متحرک هجومی نزاجا واقع در گرگان، پاسگاه مرزی اینچه برون و داشلی برون، رودخانه اترک بازدید و سپس با حضور در تیپ 130 احتیاط پایه نزاجا و انجام توجیه ستادی، در استانداری خراسان شمالی حاضر  و با حسن ناهیدی معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان شمالی دیدار کردند و طی آن با فرصت‌ها و تهدیدات احتمالی و سایر برنامه های دولت در این استان آشنا شدند.

در این دیدار، سرهنگ مسعود مصدق رئیس گروه اعزامی، ضمن بیان تاریخچه، مأموریت و اهداف دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش، به سوابق درخشان استادان این دانشگاه در انجام طرح ریزی عملیات های بزرگ دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر هم در راستای اجرای تدابیر امیر سرتیپ حسین ولیوند زمانی فرمانده دانشگاه، اقدامات  آموزشی و پژوهشی تأثیرگذاری در این دانشگاه انجام شده و این اقدامات استمرار دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش به یک دانشگاه بین المللی تبدیل شده است، افزود: این دانشگاه با پذیرش دانشجویانی از کشورهای دوست و هم پیمان از جمله هندوستان، پاکستان، عمان، عراق، قزاقستان، تاجیکستان و کره شمالی، آمادگی لازم برای پذیرش دانشجو از سایر کشورهای منطقه را دارد.

سرهنگ مصدق خاطرنشان کرد: روند پذیرش دانشجویان در دافوس آجا منطبق بر قوانین و مقررات وزارت علوم و قوانین داخلی ارتش بوده و هم اکنون این دانشگاه در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مدیریت دفاعی، مدیریت بحران، ژئوپلیتیک، آینده پژوهی دفاعی، مدیریت آموزش و مدیریت دانش دانشجو می پذیرید.

سرپرست دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش تأکید کرد: این دانشگاه در حال حاضر دارای چهار دانشکده شامل؛ دانشکده جنگ، دانشکده فرماندهی و ستاد، دانشکده پشتیبانی و ستاد و دانشکده علوم اجتماعی است. علاوه بر این به منظور حل مسائل پیچیده نظامی و آینده پژوهی دفاعی در ساختار دانشگاه، سه پژوهشکده عالی جنگ، جنگ شناختی و منابع انسانی پیش بینی و به فعالیت مشغولند.

در پایان سرهنگ مصدق از اهتمام و تعامل مطلوب مسئولان لشکری و کشوری در خصوص پذیرش گروه اعزامی دافوس آجا تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است برنامه آموزش عملی دانشجویان دوره 33 دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان شناخت محیط داخلی و پیرامونی کشور، در محورهای 16 گانه از دوازدهم اردیبهشت آغاز و گروه شماره 14 محور شناسی از مبدا تهران به مقصد استان‌های گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی اعزام شده است.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2889910

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا