اخبار علمی و پزشکی

بازسازی و بهسازی ۲۰ هزار مدرسه تا تابستان امسال

حمیدرضا خان‌محمدی رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: بهسازی و بازسازی مدارس کشور با کمک خیران مدرسه‌ساز و جهادگران آموزشی در طرح شهید عجمیان انجام می‌شود.
وی با بیان این که سرانه آموزشی کشور در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی یک و نیم متر بود که اکنون به پنج متر و۲۲ سانتیمتر افزایش یافته‌، تصریح کرد: افزایش سرانه آموزشی کشور با وجود جنگ و تحریم‌های اقتصادی، به مدد همراهی گروه‌های مردمی و جهادی و در قالب خیرین مدرسه ساز حاصل شده است.
خان‌محمدی با یادآوری آغاز به کار قرارگاه عدالت تربیتی در وزارت آموزش و پرورش، افزود: این قرارگاه با هدف تبدیل کار‌ها و اقدامات نظام تعلیم و تربیت به گفتمان عمومی ایجاد شده است.
وی با بیان این که در طرح شهید عجمیان، شاداب‌سازی و بهسازی مدارس در دستورکار است، عنوان کرد: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در این طرح در کنار خیرین و جهادگران مدرسه‌ساز قرار دارد.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خاطر نشان کرد: اجرای طرح هر مدرسه یک گروه جهادی، و همچنین توسعه مدارس در جوار کارخانجات از جمله برنامه‌های این سازمان برای تولید مهارت و ایجاد اشتغال در جامعه است.
خان‌محمدی افزود: بازسازی حدود ۱۰۵ هزار کلاس آموزشی و فضا‌های آموزشی حاشیه شهر‌ها از جمله برنامه‌های این سازمان است که اجرای آن نیازمند ۲۳۸ هزار میلیارد تومان اعتبار است که اگر بخواهد توسط اعتبارات بخش دولتی تامین شود،۵۰ سال به طول می‌انجامد و امید است با کمک خیرین انجام شود.
وی تصریح کرد: بازسازی و شاداب‌سازی مدارس نیز ۲ هزار و۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد که این طرح نیز با کمک خیرین و جهادگران انجام می‌شود.

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا