اخبار علمی و پزشکی

بررسی مزایا و معایب جراحی آپاندیسیت

بر اساس مطالعه‌ای که در ۵ آوریل (۱۸ فروردین) به صورت آنلاین در JAMA Surgery منتشر شد، نتایج جراحی آپاندیسیت حاد بر اساس سن بیمار متفاوت است.
جنی مایر، از دانشگاه تگزاس ساوت وسترن دالاس و همکارانش نتایج را برای مدیریت غیرجراحی در مقابل جراحی آپاندیسیت حاد در بزرگسالان مسن و جوانان مقایسه کردند.
تجزیه و تحلیل شامل داده‌های ۴۳ هزار و ۸۴۶ نفری بود که به صورت غیرجراحی و ۴۳۰ هزار و ۹۹۹ مورد تحت درمان قرار گرفتند (۲۰۰۴ تا ۲۰۱۷).
محققان دریافتند که در میان بیماران ۶۵ ساله و بالاتر، مدیریت غیرجراحی با کاهش ۳.۷۲ درصدی خطر عوارض و افزایش ۱.۸۲ درصدی در مرگ و میر همراه بود.
مدیریت غیر جراحی نیز با افزایش طول مدت بستری و هزینه‌ها همراه بود. با این حال، در بیماران زیر ۶۵ سال، نتایج به طور قابل توجهی متفاوت از افراد مسن بود. در بیماران جوان‌تر، تنها تفاوت‌های جزئی بین مدیریت غیرجراحی و جراحی از نظر عوارض و مرگ‌ومیر و تفاوت‌های کوچک‌تری در طول مدت بستری و هزینه‌ها مشاهده شد.
نویسندگان اعلام کردند که پیامد‌های غیرجراحی در این مطالعه در افراد مسن‌تر و جوان‌تر مبتلا به آپاندیسیت حاد متفاوت بود. این امر نیاز به انجام یک کارآزمایی بالینی تصادفی شده جامع در مورد مدیریت آپاندیسیت غیرجراحی در مقابل جراحی در افراد مسن نشان می‌دهد تا جراحان داده‌های مرتبطی برای استفاده در هنگام بررسی گزینه‌های درمانی داشته باشند.
منبع : مدیکال اکسپرس

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا