اخبار سیاسی

برنامه دانشگاه آزاد در حوزه جهاد تبیین/ جزئیات “طرح ملی اعتلا” در گفت وگو با معاون دانشگاه- اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

 به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق سیاست های کلی و ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری، سند دانشگاه اسلامی و … مدتی است در این دانشگاه دنبال می شود و برنامه های آموزشی، علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد بر محور این سند در حال اجراست.

 

“طرح ملی اعتلا”، دوره  معرفتی، مهارتی و حرفه ای مسئولین، اساتید و کارکنان این دانشگاه که در حال برگزاری است در راستای اجرای این سند و موضوع جهادتبیین در دانشگاه ها  است.

 هدف از این طرح  که در سه سطح استانی، منطقه ای و کشوری و در دو مرحله مقدماتی (اسفند 1401 لغایت شهریور 1402) و تکمیلی (مهر 1402 لغایت شهریور 1403) برگزار می شود، انسـجام بین نیروی انسـانی دانشگاه یعنی دانـش آموختـگان، دانشجویان، کارمندان و اسـتادان عنوان شده است.

قربانی معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم درباره ضرورت برگزاری چنین طرح هایی در محیط های دانشگاهی اظهار داشت: دانشـگاه آزاد بـا انسـجام بخشـی بـه شـبکه منابـع انسـانی فرهیختـه خـود در قالـب جامعـه دانشـگاهی تحـول آفریـن، به ایجـاد دانشگاه پرورشگر قوه عاقله و توسعه دهنده فضای انقلابی، دانشگاه سرآمد و پاسخگو، دانشگاه کارآمد و پایدار به تحقق محورهای راهبردی سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی قوت و سرعت می بخشـد.

وی افزود: این دانشگاه در راستای اجرای سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی اولین دوره طرح معرفتی، مهارتی و حرفه ای ملی اعتلا، ویژه مسئولان، اساتید و کارکنان واحدهای دانشگاهی را به منظور شبکه سازی اجتماعی، بصیرت افزایی انقلابی و توانمندسازی حرفه ای در راستای تحقق “سازمان جهاد تبیین”، اجرایی و عملیاتی می کند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: برای برگزای این طرح از ظرفیت تمامی معاونت ها، مراکز، حوزه ها و بخش های دانشگاه آزاد اسلامی و نیز سایر دستگاهها، نهادها و وزارتخانه های مرتبط، استفاده شده است.

 

دانشگاه آزاد اسلامی , دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران , وزارت علوم ,

قربانی با اشاره به جزئیات این طرح گفت: طرح ملی اعتلا، در سه سطح استانی، منطقه ای و کشوری در دو مرحله مقدماتی اسفند 1401 لغایت شهریور 1402 و تکمیلی (مهر 1402 لغایت شهریور 1403) برگزار می شود. دوره ها به صورت کارگاهی و به روش هم اندیشی و مباحثه برگزار می شود تا امکان گفتگو و مباحثه بین مدرسین و مخاطبین مهیا شود.

وی خاطرنشان کرد: برای برگزاری این دوره از حضور مسئولین استانی و منطقه ای (ائمه جمعه، استانداران، فرماندهان سپاه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و …) متناسب با عناوین دروس، استفاده میشود.

سخنگوی دانشگاه آزاد افزود: کیفیت دوره ها به نحوی است که نتیجه آن ضمن ارتقا سرمایه اجتماعی نظام اسلامی، به تقویت مرجعیت فکری و اجتماعی دانشگاهیان منتهی شده و شرکت کنندگان در این دوره ها، با شناخت دقیق نظام سلطه و رفتار شناسی دشمنان نظام اسلامی به نقد عالمانه مکاتب الحادی و التقاطی، تبیین دستاوردهای فاخر و درخشان انقلاب اسلامی و جهاد تبیین اقدام کنند.

وی یادآور شد: شرکت کنندگان در  این دوره ها، از دستاوردهای علمی، فرهنگی، صنعتی و … و مرتبط با اقتضائات دانشگاهی و رشته های تخصصی، بازدید کرده و در تورهای علمی شرکت می کنند. با اقتضائات برگزاری دوره، برنامه هایی برای خانواده های شرکت کنندگان نیز  در نظر گرفته شده است.

قربانی با اشاره به عناوین برخی از دوره های مقدماتی این طرح تصریح کرد:  جریان شناسی سیاسی ایران معاصر، جنگ ترکیبی؛ چیستی، چرایی و چگونگی، روش تحلیل سیاسی اجتماعی، غرب شناسی (با تاکید بر آمریکاشناسی، صهیونیسم شناسی و …)، جریان شناسی روشنفکری ایران معاصر، حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران، سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران (تبیین ویژگی ها و مختصات جبهه مقاومت)، دانشگاه؛ چیستی، چرائی و چگونگی، از جمله عناوین دوره مقدماتی طرح ملی اعتلاست.

وی در پایان گفت: امیدواریم برگزاری طرح ملی اعتلا بتواند، در تحقق فرمان جهاد تبیین رهبر معظم انقلاب اسلامی به ویژه در فضای دانشگاهی، نقش آفرین باشد.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2896129

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا