اخبار امروز

برگزاری نشست علمی-تخصصی «مدیریت پیشگیرانه بلایای طبیعی و بحران‌های اجتماعی»
مدیریت شایسته، شناسایی فرصت‌ها و چالش‌ها در استفاده از ظرفیت‌های مردمی و شبکه سازی گروه‌ها به منظور انجام عملیات میدانی در منظومه‌ی کلان مدیریت بلایای طبیعی، حوادث غیرمترقبه و بحران‌های اجتماعی، ترویج نگاه فرصت‌گونه و از نو ساختن و آباد کردن، درکنار پیشگیری از تبدیل حادثه و سانحه به بحران، از ضرورت‌ها برای حال و آینده جمهوری اسلامی است. نظر به این مهم، مجموعه فرصت با برگزاری سلسله نشست¬های علمی و تخصصی تلاش نمود تا ضمن بسترسازی تبادل افکار، تجارب و اندیشه ها، پلی برای اتصال نهاد‌ها و مراکز علمی و پژوهشی به سوی فعالان و کنشگران میدانی ساخته و از سویی دیگر، سرریز تجارب میدانی را به سمت نهاد‌ها و مراکز، منتقل نماید. 
در  نشست علمی-تخصصی «مدیریت پیشگیرانه بلایای طبیعی و بحران‌های اجتماعی»، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی حیدری، مدرس درس خارج فقه فرهنگ و ارتباطات حوزه علمیه قم، عضو هیئت علمی حوزه علمیه مشکات و مدیر گروه دین، فرهنگ، هنر و ارتباطات؛ محمد فرامرز، مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری، سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور؛ سیف الله آقابیگی، مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران؛ سیدحمیدرضا قریشی، معاون آموزش دانشکده فرماندهی و مدیریت ولایت سپاه (دافوس)، فرمانده اسبق بسیج وزارتخانه‌ها و ادارات و همچنین متخصص امداد و نجات؛ علیرضا سعیدی، مدیر تیم واکنش سریع موج پیشرو، مدرس تیم سازی در بحران و آموزش گروه‌های جهادی و دبیرکل جمعیت کاهش خطرات زلزله ایران، به ایراد سخنرانی و بیان آخرین نظرات، دستاورد‌ها و تجارب خواهند پرداخت. 
لازم به ذکر است که این دومین نشست از «سلسله نشست‌های علمی-تخصصی مدیریت بلایای طبیعی، حوادث غیرمترقبه و بحران‌های اجتماعی» است که به همت مجموعه فرصت و با همکاری تعدادی از مراکز علمی و پژوهشی و نهاد‌های اجرایی کشور برگزار می‌شود. 
این نشست روز سه‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶ الی ۱۸ در مجموعه فرهنگی خاتم الاوصیاء تهران برگزار خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا