اخبار علمی و پزشکی

بستر حمایت از نخبگان در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات فراهم می‌شود

سید محمد رضوی زاده با اشاره به برنامه‌های پژوهشگاه ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات ۱۰ زیر مجموعه دارد که ما و پژوهشگاه فضایی، زیرمجموعه‌های مطالعاتی آن هستیم بنابراین مسائل موجود در این بخش را شناسایی کرده و با دیده‌بانی و مشورت بازوی فکری این بخش‌ها هستیم.
رئیس پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تنها محدود به وزارت ارتباطات نیست، از سمت دیگر این پژوهشگاه با دانشگاه‌ها نیز در ارتباط است و از نظر قوانین و … ذیل وزارت علوم هم قرار دارد. همچنین در ذیل موضوع پژوهش نیز با وزارت علوم در ارتباط است به علاوه با نخبگان و فعالان صنعت نیز همکاری دارد۔
وی افزود: بحث آینده‌پژوهی و مطالعه روند‌های جهانی از وظایف اصلی پژوهشگاه است تا ایده‌هایی برای سیاست‌گذاران کشور به دست آوریم و به سیاستگذاری و بومی‌سازی کمک کنیم.
وی افزود: سال‌های قبل در وزارت ارتباطات دانشکده‌ای به نام پست و تلگراف و تلفن وجود داشت و بسیاری از ورودی‌های مخابرات فارغ‌التحصیل این دانشکده بودند. ولی این دانشکده با توجه به حذف مراکز زیر مجموعه دستگاه‌ها جمع آوری شد و نیرو‌ها به این پژوهشگاه منتقل شدند. بر همین اساس یکی از وظایف ما پرورش نیروی ICT متخصص این حوزه است.
رضوی‌زاده در خصوص آزمایشگاه‌های تخصصی این پژوهشگاه، گفت: در سطح پژوهشگاه ۳۰ آزمایشگاه تخصصی وجود دارد که ارزش تجهیزات آن چند ۱۰۰ میلیارد است و از آن‌ها برای توسعه تجهیزات حوزه ICT و تحقیق و توسعه استفاده می‌شود؛ همچنین از طریق آن تست و تایید نمونه‌های ساخت داخل کشور و خارج کشور حوزه ICT صورت می‌گیرد و همچنین خدماتی به دانشگاهیان و نخبگان نیز ارائه می‌شود.
وی به فعالیت‌های دیگر پژوهشگاه اشاره کرد و گفت: فعالیت در حوزه زیرساخت‌های شبکه‌های ارتباط رادیویی، ماهواره‌ای و نوری نیز انجام شده و اخیراً بر حوزه‌های دولت هوشمند، پلتفرم‌های خدمات داده، خدمات ابری پیام‌رسان داخلی تمرکز داریم.
وی ادامه داد: یکی از کار‌هایی که درسال‌های اخیر شروع کردیم مرکز نوآوری پژوهشگاه است که در آینده نزدیک راه اندازی خواهد شد تا بستری برای حمایت از نخبگان و جهت دهی فعالیت استارت آپ‌ها و شرکت‌های نوپا در حوزه ict شود۔

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا