اخبار بین الملل

بشار اسد پیروز جنگ سوریه است

به گزارش خبرگزاری مهر خبرخونه به نقل از عربی ۲۱، «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب تاکید کرد که بشار اسد رئیس جمهور سوریه در زمان برتری نظامی خود و شکست مخالفان سوری برای ورود به دمشق، پیروز نبرد در این کشور شد.
وی افزود: بهتر بود قبل از عجله کردن و به حالت تعلیق درآوردن عضویت سوریه در اتحادیه عرب یک فرصت به نظام سوریه داده می‌شد.
ابوالغیط تصریح کرد: اگر من در آن زمان در اتحادیه عرب بودم محال بود اجازه دهم چنین اتفاقی بیافتد.
وی در خصوص دیدار با بشار اسد بیان کرد: اگر عضویت سوریه در اتحادیه عرب مجدداً فعال شود با بشار اسد دیدار خواهم کرد و قبل از آن، از لحاظ قانونی چنین چیزی امکان پذیر نیست.
ابوالغیط ادامه داد: تمایل نظام سوریه برای بازگشت به کرسی خود در اتحادیه عرب طی دوره اخیر افزایش یافته اما این مسأله هنوز نهایی نشده است.
وی اضافه کرد: امروزه تمایلاتی برای برقراری روابط دوجانبه با دولت سوریه وجود دارد. در جریان نشست وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با مشارکت اردن، مصر و عراق در جده موضوع بازگشت سوریه به اتحادیه عرب مطرح شد اما نظرات متفاوت بود.
این در حالیست که به تازگی و بعد از توافق میان تهران و ریاض، عربستان سعودی در راستای پذیرش گام به گام و بازگشت مجدد سوریه به جهان عرب، فیصل مقداد وزیرامورخارجه سوریه را به ریاض دعوت کرد، پس از آن نیز فیصل بن‌فرحان وزیرخارجه عربستان سعودی به دمشق سفر و با بشار اسد رئیس‌جمهور این کشور نیز دیدار و گفتگو کرد. همزمان تونس و سوریه در اقدامی متقابل، سفرای جدید خود را در دو کشور تعیین کردند.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/5765514/%D8%A8%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AF-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

مهر نیوز

خبرگزاری مهر هستم ، یکی از خبرگزاری های خبرخونه هستم...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا