اخبار سیاسی

بهادری: لایحه پیشنهادی قوه قضائیه درباره عفاف و حجاب به مجلس ارسال شد- اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که بزودی کلید می‌خورد فاز اول پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارهاست. 

 

وی افزود: سه میلیون خانوار تحت پوشش قرار می‌گیرند و 100 شهر خدمات‌دهی می‌شود و تا پایان سال، 8 تا 10 میلیون خانوار تحت پوشش  قرار می‌گیرند.  توسعه شبکه فیبرنوری زیرساخت توسعه کشور در چند دهه آینده است و با کاری که انجام می‌دهیم ظرفیت ارتباطات ثابت کشور را به نحو قبل ملاحظه‌ای بالا می‌بریم.

بهادری جهرمی همچنین گفت: امروز در جلسه هیئت دولت، لایحه پیشنهادی دو فوریتی قوه قضائیه درباره عفاف و حجاب مورد بررسی و موافقت قرار گرفت و به مجلس ارسال شد.

وی هم‌چنین در ادامه سخنان خود بیان کرد: هیئت وزیران با تصویب اساسنامه پست بانک ایران موافقت کرد که این بانک یک بانک توسعه‌ای در حوزه‌های بانکداری خرد و ارائه انواع خدمات بانکی به‌ویژه با اولویت قرار دادن مناطق محروم و روستایی و به‌طور خاص کمک به توسعه و ارتقا بخش ارتباطات و فناوری خواهد بود. این اساسنامه برای طی مراحل قانونی تقدیم شورای نگهبان و مراجع ذی‌صلاح خواهد شد.

سخنگوی دولت عنوان کرد: هم‌چنین هیئت دولت با تصویب آیین‌نامه اجرایی قانون مقاوله‌نامه ایمنی و بهداشت شغلی موافقت کرد و برای پیشگیری و کاهش بیماری‌های شغلی در محیط کار، وزارت تعاون مکلف شد با همکاری مجموعه‌های کارگری و کارفرمایی، سامانه ملی را فعال کند.

بهادری‌جهرمی اظهار داشت: هدف از راه‌اندازی این سامانه نظارت، بررسی، گزارش‌گیری و پیگیری مصوبات این آیین‌نامه است؛ آیین‌نامه اجرایی قانون تصویب مقاوله‌نامه ایمنی و بهداشت شغلی به‌منظور پیشگیری از حوادث است و در جهت کمک به افزایش استانداردهای محیط شغلی است.

وی هم‌چنین گفت: در جلسه امروز گزارش‌های متعددی از سوی بخش‌های مختلف اجرایی مطرح شد که یکی از آنها مربوط به افتتاح بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی است. این بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه محسوب می‌شود؛ نمایشگاه از امروز تا یکشنبه آینده برپاست. امسال بیش از 1500 مجموعه و شرکت داخلی و حدود 200 شرکت خارجی در نمایشگاه حضور یافته‌اند و شاهد رشد دو برابری شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه شاهدیم نمایشگر رشد و توسعه حوزه صنعت ملی نفت و پالایش و پتروشیمی در کشور است.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2896021

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا