اخبار امروز

به زودی، رفع مشکل آب شرب روستای آقاگیرآخوندی بخشدار محمدیه افزود: مشکل آب شرب روستای آقاگیر با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال به زودی رفع می‌شود و اهالی این روستا از آب شرب پایدار برخوردار خواهند شد.
وی درباره آب شرب روستای اکبرآباد هم گفت: برای آبرسانی و اصلاح شبکه این روستا نیز اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده و در حال سیر مراحل اداری و مناقصه است که بزودی عملیات اجرایی در این روستا آغاز می‌شود.
بخشدار محمدیه گفت: روستای ولامدر هم یکی از روستا‌های بخش است که سال‌ها از نبود آب شرب پایدار رنج می‌برد که با اهتمام دولت سیزدهم و از طریق اصلاح شبکه و لوله گذاری در مسیر، مردم این روستا از آب شیرین و پایدار بهره‌مند شدند.
به گفته آخوندی هزینه اصلاح شبکه روستا‌های باورس، ولامدر و شترک سرجمع ۹۰ میلیارد ریال بوده که به رفع دغدغه‌های آبی این روستا‌ها منجر شده است.
بخشدار محمدیه با اشاره به اینکه طرح هادی در روستا‌های بخش نیاز به بازنگری دارد، افزود: خوشبختانه با نظر مساعد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بازنگری با تامین نظر دهیاران، شورا‌های اسلامی و مردم روستا‌ها آغاز شده است و تا حد امکان این بازنگری‌ها با لحاظ قانون و در نظر گرفتن اراضی قابلیت الحاق به بافت انجام خواهد شد.
وی همچنین درخصوص آسفالت معابر روستایی بخش گفت: قیر رایگان خوبی برای این کار پیش بینی و از ماه‌های اخیر طرح آسفالت طرح‌های هادی روستایی در برخی روستا‌ها مثل شترک آغاز شده است و منتظر تخصیص کامل قیر رایگان هستیم تا پروژه‌ها در سایر روستا‌ها اجرایی شود.
بخشدار محمدیه افزود: همچنین مقرر است در زمینه راه‌های روستایی نیز، ۲۷ کیلومتر بصورت مشارکتی بین راهداری استان و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) طی سه سال بصورت تعریض، زیرسازی و آسفالت اجرا شود.
وی اضافه کرد: از این پروژه در حال حاضر دو کیلومتر توسط راهداری استان آماده آسفالت ریزی می‌شود که در هفته دولت به بهره برداری رسیده است، همچنین ۵ کیلومتر دیگر از اواسط مرداد عملیات زیرسازی و تعریض آغاز و برای آسفالت ریزی آماده می‌شود که سهم ریالی راهداری استان در اجرای پروژه مشارکتی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال است.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا