اخبار امروز

به زودی، ۳ استخر جدید به فضای ورزشی استان قزوین اضافه می‌شودمجمع عمومی سالیانه هیئت نجات غریق و غواصی استان قزوین در سالن جلسات اداره ورزش برگزار شد. 
عباس علایی مقدم در این مجمع اظهار داشت: موضوع نجات جان انسان‌ها بیانگر اهمیت کار هیئت شماست و همین که رسالت شما حیات بخشی و نجات جان انسانهاست بسیار ارزشمند است.
وی بیان کرد: هیئت رسالت سنگینی دارد و کار خطیری بر عهده دارید و یک کوتاهی، بی احتیاطی و یا قصور می‌تواند خسارات جبران ناپذیری بدنبال داشته باشد لذا توصیه می‌کنیم در پرورش ناجیان غریق از افراد توانمند و مسلط به مهارت احیا و نجات استفاده کنید و آموزش‌های جدید را هم مورد توجه قرار دهید.
مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین تصریح کرد: فدراسیون کلاس‌های آمادگی زیادی دارد و حتما باید مربیان و ناجیان غریق به روز شوند و ناجیان با تسلط کامل بر شنا و امور امدادی خدمت رسانی کنند و در این هیئت حتما بایستی ضوابط بر روابط غلبه کند.
علایی مقدم یادآورشد: بازرسی از استخر‌ها بسیار مهم است و اگر مدیر استخر کار بلد باشد و استاندارد‌ها را رعایت کند و نحوه استفاده از ناجیان غریق را بداند مشکلات کمتر می‌شود و اگر استخر دچار حادثه شد کسب و کار و اقتصادش آسیب نمی‌بیند لذا استفاده از ناجیان ماهر و متخصص و کاربلد در دستور کار قرار گیرد.
photo_۲۰۲۳-۰۹-۱۹_۱۴-۰۰-۵۸
مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین بیان کرد: انتظار داریم از مدرسان توانمند در دوره‌های دانش افزایی و بازآموزی و مهارتی استفاده شود و از حوادث غرق شدگی گذشته درس بگیرید تا حوادث کمتر شود.
وی بیان کرد: پهنه آبی استان ما شامل کانال مادر، دریاچه اوان، سد‌های نهب و طالقان و زیاران است لذا بایستی به دلیل حوادث غرق شدن در این مکان‌ها حتما به موضوع غواصی اهمیت مضاعف داده شود.
علایی مقدم اظهارداشت: در رشته غواصی باید بیشتر کار کنیم، زیرا در حال حاضر در استان ۳۰ استخر داریم که ۲۷ استخر فعال است و ۷ پروژه نیمه تمام هم در دست اجراست که با همکاری آموزش و پرورش یک استخر در قزوین، یک استخر در آبیک و شال در دست ساخت است و بزودی سه استخر به فضای ورزشی استان اضافه می‌شود که باید از امروز برای تامین ناجی غریق برنامه ریزی کرد.
این مدیر ورزشی اضافه کرد: با پایش وضعیت موجود استخر‌ها لازم است طرح‌های در دست اجرا بررسی شود و با برنامه ریزی مدون بتوانید در صورت افتتاح استخر‌های جدید نیرو‌های مورد نیاز را تامین کنید.
علایی مقدم اظهارداشت: خوشبختانه امروز هیئت‌های شهرستانی فعال هستند و بخش خصوصی استخر‌های متعددی دارد و گزارش بازرسان مهم است تا تعداد ناجیان کم نباشد و از حوادث پیشگیری شود، زیرا در تضمین جان انسان‌ها شوخی نداریم و کوتاهی پذیرفته نیست.
وی از تلاش زرآبادی رئیس کنونی هیئت نجات غریق و روسای سابق نیز تشکر و قدردانی کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا