اخبار سیاسی

بیانیه وزارت دفاع: امروز سپاه قوه محرکه و پیش برنده در کشور است- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح همزمان با دوم اردیبهشت سالروز تصویب تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تبریک گفت و تصریح کرد: امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اوج بالندگی است و نه‌تنها در ماموریت‌ها و تکالیف خود پیش رونده است؛ بلکه قوه محرکه و پیش‌برنده در کشور است و این مرهون فرهنگ متعالی و اسلامی؛ جهاد، شهادت و مسئولیت‌پذیری در سپاه است.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دوم اردیبهشت سالروز تصویب تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نهادی برآمده از مکتب اسلام و آرمان‌های اصیل انقلاب است که بی‌تردید از بدو انقلاب اسلامی تاکنون نقش‌های خطیر و مسئولیت‌های سنگین بر دوش داشته است. سپاه در این سال‌ها بازوی پرتوان و کارآمد برای ولایت، سدی پولادین در برابر دشمنان انقلاب و ملت ایران و تکیه‌گاهی مطمئن در بحران‌ها، بلایا طبیعی و حوادث بوده است.

این تشکیلات انقلابی محدود در مرزهای ایران اسلامی نمانده است؛ بلکه در هر جای عالم صدای مظلومی به گوش رسیده شتابان به یاری آنان شتافته است و امروز به حق الگویی راستین برای جوانان و رزمندگان جهان اسلام است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از زمان تاسیس مامن و محل جوانان انقلابی، پرشور، متدین، با اراده، تحول‌خواه، زمان‌شناس، آرمان‌گرای مکتبی و اندیشمند بوده و ثمره این حضور، ابتکار، نوآوری، خطرپذیری، پویایی، حضور مسئولانه در همه سنگرهای فداکاری، از جان گذشتگی و عبور از موانع بوده است.

این نهاد انقلابی، موثر و تعیین‌کننده در معادلات منطقه و جهانی و برهم‌زننده نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان فرامنطقه‌ای بوده است و ترور فرماندهان، تحریم‌ها و هجمه‌های رسانه‌ای علیه آنان اوج حقد و کینه و عصبانیت از توانمندی، پیشرفت و موفقیت و الگو شدن آن است.

امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اوج بالندگی است و نه‌تنها در ماموریت‌ها و تکالیف خود پیش رونده است؛ بلکه قوه محرکه و پیش‌برنده در کشور است و این مرهون فرهنگ متعالی و اسلامی؛ جهاد، شهادت و مسئولیت‌پذیری در سپاه است.

یاد و راه شهیدان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌ویژه سید و سالار شهیدان مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سایر فرماندهان شجاع و همرزمان شهیدشان را گرامی می‌داریم و به خانواده معزز و مکرم شهدا، جانبازان و ایثارگران ادای احترام می‌کنیم.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن تبریک این روز مبارک به همه آحاد ملت شریف ایران و نیروهای مسلح بویژه فرماندهان و کارکنان سپاه پاسداران، بر خود فرض می‌داند که از این نهاد راهبردی به‌عنوان جلوه اقتدار انقلاب اسلامی حمایت کرده و به‌روزترین تولیدات و تجهیزات و فناوری‌های مختلف پیشرفته خود را در اختیار آن قرار دهد و در جهت رفع نیازهای آن از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2883768

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا