اخبار علمی و پزشکی

تأثیر همکاری‌های مشترک در تامین سلامت کشورها

 محمدحسین نیکنام در دیدار وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران و سرپرست وزارت بهداشت افغانستان که در حاشیه اجلاس گروه ۵ برگزار شد گفت: مرز‌ها بیانگر فاصله واقعی بین کشور‌ها نیستند. هر ساله شاهدیم که زائران افغانستانی به شهر‌های مقدس ایران و در ایام اربعین به عراق، مشرف می‌شوند. 
وی افزود: خوشبختانه همکاری‌های بهداشتی ایران و افغانستان، گسترده است و نشست مفصلی نیز بین مدیران وزارت بهداشت ایران و کشور‌های عضو گروه ۵ در مورد همکاری‌ها برای توسعه زیرساخت‌ها و بیمارستان سازی برگزار شده است. 
مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت با اشاره به زمینه‌های فراوان همکاری‌های حوزه سلامت ایران و افغانستان، گفت: در اجلاس گروه ۵ توفیقات خوبی برای تقویت همکاری‌های منطقه‌ای بین کشور‌های عضو به دست آمده و هیات افغانستانی نیز یکی از منظم‌ترین و بهترین گروه‌ها بوده است. 
 نیکنام خاطرنشان کرد: سیاست اصلی دولت، تقویت ارتباطات با همسایگان است که مورد تاکید و توصیه جدی مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و وزیر بهداشت است. با افغانستان توافقات خوبی در حوزه سلامت داشته ایم که نیاز است اقدامات اجرایی در راستای تحقق این توافقات در دستور کار قرار گیرد.

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا