اخبار علمی و پزشکی

تأثیر ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور امسال

صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، در پایان بخش نخست نشست استانداران سراسر کشور که با حضور وزیر کشور و مدیران کل آموزش و پرورش برگزار شد، در جمع خبرنگاران، گفت: امروز جلسه خوبی با هدف ایجاد هماهنگی و همدلی برای برگزاری امتحانات نهایی در سراسر کشور برگزار شد؛ این امتحانات در سال جاری ۴۰ درصد تاثیر قطعی در کنکور دارد. بی‌تردید آنچه واضح است همه آماده این تحول هستند و در حال برنامه ‌ریزی برای تحقق فرآیند پیوسته آموزش که به سنجش قابل اتکایی منجر شود.
وی اضافه کرد: آموزش و پرورش امتحانات را در یک فرآیند از پیش تعیین شده برگزار خواهد کرد ولی آن‌چه در این زمان اهمیت دارد درک موضوع تحقق این تحول است. بی‌تردید مساله امنیت آزمون از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید تدابیر لازم برای تحقق این امنیت اندیشیده شود.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: سوالات از مرحله طراحی و تا رسیدن به دست داوطلبان تدابیر مختلفی را برای تحقق امنیت خواهند داشت اما سوالات پس از باز شدن مخزن و رسیدن به دست دانش آموزان منتشر می‌شود؛ این روالی بوده که در گذشته نیز وجود داشته اما برای از بین بردن هرگونه شائبه‌ای، امسال خودمان پس از باز شدن مخزن، سوالات را منتشر می‌کنیم.
صحرایی تاکید کرد: در حال حاضر بیش از ۴۰۰۰ حوزه امتحانی داریم که دستورالعملی برای تجمیع آنها ابلاغ شده است ولی متناسب با شرایط جغرافیایی هر استان تصمیم‌گیری‌های لازم انجام خواهد شد.

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا