اخبار امروز

تاسیس بانک مشترک میان ایران و عراق در آینده نزدیک
فرزاد پیلتن مدیرکل غرب آسیای سازمان توسعه تجارت گفت: عراق به عنوان یک کشور عربی، برای ما اهمیت بالایی دارد و در سال ۱۴۰۰ مجوز‌های اولیه تاسیس ۲ مرکز تجاری در شهر‌های عراق صادر شده است.
او گفت: برای تحقق هدف گذاری در عراق ۲۰ میلیارد دلار در دستور کار قرار دارد و رسیدن به این هدف با مشارکت بخش خصوصی و ایجاد نهاد‌های تجاری امکان پذیر خواهد بود.
مدیرکل غرب آسیای سازمان توسعه تجارت گفت: در ۵ ماهه امسال هم ۳ و نیم میلیارد دلار به عراق صادرات داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۱ که ارزش حدود یک میلیارد و ۸۸۷ میلیون دلار داشت، ۲۴ درصد افزایش داشته است.
پیلتن گفت: برای توسعه روابط تجاری با عراق در بخش‌های مختلف از جمله صادرات خدمات فنی و مهندسی، ترانزیت صادرات گاز و برق و … برنامه‌ریزی شده است.
او از تاسیس ۵ مرکز تجاری در عراق خبر داد و گفت: بر این اساس ۵ مجوز تأسیس مرکز تجاری به بخش خصوصی در شهر‌هایی از جمله بغداد، بصره، کربلا و کلار داده شده است.
به گفته پیلتن، همچنین بانک و منطقه تجاری مشترک در آینده نزدیک میان ایران و عراق تاسیس خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا