اخبار سیاسی

تدوین آئین نامه نقش احزاب و گروه های سیاسی در انتخابات 11 اسفند- اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمدرضا غلامرضا رئیس ستاد انتخابات کشور در جلسه دیدار احمد وحیدی وزیر کشور با استانداران با اشاره به تهیه آئین نامه نقش احزاب و گروه‌های سیاسی در انتخابات 11 اسفند ماه سال جاری، گفت: در این آئین نامه پیش بینی های لازم در ارتباط با ورود جریان ها و ائتلاف های سیاسی در انتخابات صورت گرفته است.

وی انتخابات 11 اسفند ماه را خطیر خواند و گفت: ما برای برگزاری انتخابات 25 فرآیند مختلف داریم که ذیل هر کدام از اینها ده ها فعالیت باید انجام شود و برنامه‌های لازم در این ارتباط تنظیم و تهیه شده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور در ادامه از استانداران سراسر کشور درخواست کرد تا نسبت به مشخص شدن هیات های اجرایی برای انتخابات مزبور و صدور احکام لازم برای آنان اقدامات لازم را در اولین فرصت انجام دهند تا امور بر اساس برنامه ریزی انجام شده به پیش برود.

غلامرضا با اشاره به اقدامات انجام شده برای آموزش 750 هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات خاطر نشان کرد: دستورالعمل‌های لازم در این ارتباط آماده و برای همه استان‌ها ارسال خواهد شد و با توجه به پیچیدگی روند برگزاری انتخابات لازم است تا همه دست اندرکاران به موقع نسبت به انجام اقدامات پیش بینی شده اقدام کنند چرا که بروز هر گونه خللی در این ارتباط بر کل روند امور تاثیر گذار است.

وی در ادامه افزود:  لازم است استانداری‌ها از هم اکنون بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده و ایجاد یک بانک اطلاعاتی نیازهای خود اعم از نیروی انسانی و تجهیزات را برآورد و پیش‌بینی کنند تا به موقع نسبت به تامین آنها اقدام شود.

وزیر کشور 18 اردیبهشت ماه در حکمی محمدرضا غلامرضا معاون سیاسی این وزارتخانه را به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور برای برگزاری این انتخابات منصوب کرد.

انتهای پیام/

https://tn.ai/2895538

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا