اخبار امروز

ترکیه عامل حمله به فرودگاه عربت سلیمانیه
یحیی رسول، نماینده نخست وزیر عراق و سخنگوی فرمانده کل نیرو‌های مسلح این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد: روز دوشنبه ۱۸ سپتامبر ساعت ۱۷ به وقت محلی یک فروند پهپاد وارد حریم هوایی عراق از مرز ترکیه شد و فرودگاه عربت در استان سلیمانیه را بمباران کرد.
براساس گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واقع)، او در ادامه افزود: این حمله منجر به شهادت سه تن از قهرمانان ستاد مبارزه با تروریسم و ​​زخمی شدن سه تن دیگر شد.
 وی افزود: این تجاوز به منزله نقض حاکمیت، امنیت و تمامیت ارضی عراق و نقض و تهدید صلح و امنیت در منطقه و جهان، نقض مفاد حقوق بین الملل و نقض قوانین بین المللی است.
رسول گفت: با تأکید بر اینکه «این حملات مکرر با اصل روابط حسنه سازگار نیست، تهدیدی برای تضعیف تلاش‌های عراق برای ایجاد روابط خوب و متوازن سیاسی، اقتصادی و امنیتی با همسایگان آن است.
 او در پایان اعلام کرد عراق این حق را برای خود محفوظ می داند که به این تخلفات پایان دهد. او همچنین گفت که رحمت و ابدیت برای شهدای صالح و شفای عاجل برای مجروحان آرزومند است.
روز گذشته، واحد مبارزه با تروریسم اقلیم کردستان عراق از کشته و زخمی شدن ۶ نفر از نیروهای خود در پی حمله پهپادی به فرودگاه عربت خبر داد.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا