اخبار امروز

تزریق ۶۷۷ میلیارد تومان نقدینگی به بازار سهام با پذیره نویسی الکترونیکی حق تقدم‌ها
نیما قجری مدیریت سامانه‌های خدمات ارزش افزوده شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: پذیره نویسی الکترونیکی حق تقدم را با ۲ شرکت گل گهر و چادرملو آغاز کردیم و در حال حاضر ۱۴ نماد را اتمام پذیره نویسی داشتیم و  اکنون ۱۵ نماد باز در حال پذیره نویسی داریم در کل مجموع آورده پذیره نویسی الکترونیکی حق تقدم این ۲۹ نماد برای بازار سرمایه حدود ۶۷۷ میلیارد تومان بوده است.او در ادامه می‌گوید: ۶۲ هزار و ۱۹۲ نفر در پذیره نویسی ۱۴ نماد مشارکت موفق داشتند و تا روز گذشته هم ۹۳ هزار نفر در پذیره نویسی ۱۵ نماد که همچنان پذیره نویسی آن‌ها جاری است مشارکت داشته اند.قجری گفت: طبیعتا افزایش تعداد ناشران مشارکت کننده در پذیره نویسی الکترونیکی و به تبع آن افزایش میزان مشارکت سهامدارن می‌تواند به افزایش آورده نقدی به بازار سرمایه و رشد دانش سهامداران نسبت به فرآیند پذیره نویسی منجر شود.
گفتنی است ۳۰ اردیبهشت نخستین پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم برای افزایش سرمایه یک شرکت بورسی انجام شد.
شرکت‌های فعال در بازار سرمایه در بازه‌های زمانی از فعالیت خود، به دلایل مختلفی از جمله تامین منابع مالی، حفظ یا افزایش قدرت رقابت‌پذیری، بهبود ساختار مالی شرکت و دلایلی از این دست اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند.
افزایش سرمایه شرکت‌ها به چند روش صورت می‌گیرد که هر کدام از این روش‌ها ویژگی‌های خاص خود را داشته و در شرایط مختلف از آن‌ها استفاده می‌شود.
یکی از روش‌ها، افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده نقدی است.
ماده ۶۸ قانون برنامه ۵ ساله ششم این اجازه را به سازمان بورس داده بود که دستورالعملی در این زمینه تدوین و فرآیند را به صورت الکترونیکی طراحی کند که در نهایت سال گذشته این دستورالعمل تدوین و در دی به تصویب هیئت مدیره سازمان بورس رسید.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا