اخبار امروز

تمهیدات پلیس راه البرز برای بازگشایی مدارس حاشیه جاده هاسرهنگ کرمی گفت : طبق مصوبات شورای ترافیک البرز، ایمن‌سازی و آرام‌سازی کامل مدارس در حوزه شهری به شهرداری‌ها، نقاط حاشیه جاده به راهداری و نقاط روستایی نیز به عهده دهیاران بوده که دراین زمینه اقدامات پیشنهادی اجرا شده است.
وی اضافه کرد: طبق آمار اداره کل آموزش و پرورش استان البرز بیش از ۱۲۰ واحد آموزشی در حاشیه جاده های این استان واقع شده است.
کرمی اضافه کرد: طرح تامینی پلیس برای سلامت دانش‌آموزان به‌ویژه مقاطع تحصیلی ابتدایی و راهنمایی با ارائه آموزش به دانش‌آموزان همراه است و مقرر شده تیم‌های گشت پلیس راه استان البرز از زمان آغاز سال تحصیلی و در ساعت‌های پایانی فعالیت مدارس در نزدیک مدارس حاشیه راه‌ها حضور یابند تا عبور و مرور دانش‌آموزان با ایمنی کامل انجام شود.
وی افزود: مقرر شده که دهیاران برای مدارس روستایی نصب علائم اخباری و اخطاری و آشکارسازی معابر را انجام دهند. همچنین والدین دانش‌آموزان از سرویس‌هایی که مورد تایید آموزش و پرورش است برای جابه‌جایی فرزندان خود استفاده کنند.
کرمی از والدین دانش‌آموزان و مدیران و معلمان مدارس خواست تا آموزش‌های لازم و مورد نیاز برای عبور ایمن از جاده‌ها را به فرزندان خود بیاموزند.
رییس پلیس راه البرز بیان کرد: ماموران پلیس راه با رانندگانی که مرتکب تخلفات حادثه‌ساز و منجر به ناامنی جاده‌های منتهی به مدارس شوند، برخورد قانونی می‌کنند.
وی گفت:رعایت مقررات به‌ویژه در جاده‌های ۲ طرفه فرعی و روستایی در مسیرهایی که مدارس واقع شده‌اند، بسیار ضروری است و رانندگان باید به این مهم توجه لازم داشته باشند.
رییس پلیس راه البرز تاکید کرد: جابه جایی دانش آموزان بویژه در مناطق روستایی با خودروهای باری مانند وانت ممنوع بوده و در صورت مشاهده با جدیت برخورد می شود.
کرمی یادآورشد که همچنین راکبان موتورسیکلت چنانچه قصد سوار کردن دانش آموزان را دارند باید علاوه بر سنجش ظرفیت مشخص شده ازکلاه ایمنی استفاده شود.
استان البرز دارای یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است و ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه‌های این استان است.
امسال بیش از ۵۷۰ هزار دانش آموز در استان البرز مشغول به تحصیل می شوند.

باشگاه خبرنگاران جوان

باشگاه خبرنگاران جوان یک رسانه دیجیتال مستقل در ایران است که در زمینه‌های مختلف خبری، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و سیاسی فعالیت می‌کند. این رسانه معمولاً با انتشار مقالات، گزارش‌ها، ویدیوها و تحلیل‌ها در خصوص مسائل مختلف جامعه و کشور به ارتقاء دانش و آگاهی عمومی می‌پردازد. باشگاه خبرنگاران جوان در زمینه‌های مختلف همچون سیاست، اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و غیره اخبار و تحلیل‌های متنوعی ارائه می‌دهد. این رسانه توسط جوانانی که علاقه به روزنوشتی و فعالیت در حوزه رسانه دارند، اداره می‌شود و به عنوان یکی از منابع خبری معتبر در ایران شناخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا