اخبار علمی و پزشکی

توانمندی نخبگان در خدمت پیشرفت صنعت کشور به کار گرفته می‌شود

باقری مقدم در جمع استادان و نخبگان راهبر هسته‌های مسئله محور ، با اشاره به این‌که هدف غایی و رسالت این طرح، تعالی و پرورش نیروی انسانی خلاق و دغدغه‌مند و توانمند است، گفت: در کشور ما سالهاست که علم از صنعت جلوتر است و دانشمندان و جوانان ما توانایی‌های زیادی دارند که باید در خدمت پیشرفت صنعت خودمان باشد.
او، مـوفقیت طرح توسعه هسته‌های مسئله‌محور بنیاد ملی نخبگان را راهی برای حمایت از مستعدان جوان و جلوگیری از مهاجرت آن‌ها عنوان کرد.
وی ادامه داد: بر همین اساس در برنامه‌ها و طرح‌های اخیر بنیاد، بر ارتباط دانشجویان و اساتید با صنعت، تمرکز جدی صورت گرفته که دانشجویان مستعد و اساتید برتر بتوانند مشکلات کشور را حل کنند و در این راستا دو هدف توانمندسازی و آشنایی دانشجویان با مشکلات کشور در دستور کار است.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان افزود: با کمک هسته‌های تقاضامحور، مسائل و مشکلات کشور حل خواهد شد و در این راستا باید در جهت حل مشکلات طرح گام برداریم تا هسته‌های موفق به شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا تبدیل شوند و از حمایت‌های ویژه بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری برخوردار باشند.
باقری‌مقدم با اشاره به حمایت‌های استاندار و مدیران ارشد استان اظهار داشت: در موفقیت طرح‎های بنیاد ملی نخبگان در سطح کشور، استاندار و مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی می‌توانند نقش موثری داشته باشند و خوشبختانه این حمایت را در استان آذربایجان شرقی به صورت عینی مشاهده می‌کنیم.

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا