اخبار علمی و پزشکی

توقف مصرف نیکوتین قبل از جراحی ستون فقرات

با بالا رفتن سن، استخوان‌ها بخشی از ساختار خود را از دست می‌دهند. کاهش توده استخوان و پوکی استخوان شرایطی را برای بیمار ایجاد می‌کنند که موجب می‌شود استخوان‌ها تراکم کمتری داشته باشند و بنابراین راحت‌تر دچار شکستگی شوند.
مشکل مربوط به تراکم استخوان در بین بیماران جراحی ستون فقرات که بالای ۵۰ سال سن دارند، رایج است. کارشناسان مایو کلینیک برای جلوگیری از عوارض جراحی ستون فقرات و بهبود سلامت استخوان توصیه‌ای دارند.
اطمینان داشتن از سلامت استخوان‌های بیمار قبل از انجام عمل جراحی ستون فقرات، میزان عوارض ناشی از آن را کاهش می‌دهد.
بنجامین الدر، جراح مغز و اعصاب  گفت: در حال حاضر این‌ها جراحی‌های پرخطر هستند؛ بنابراین لازم است قبل از اقدام به جراحی خطرات را تا حد ممکن کاهش داد. اصلاح ناهنجاری در بزرگسالان با جراحی و همچنین جراحی‌های ترمیمی و اصلاحی شامل استفاده از پیچ یا سایر تجهیزات برای تقویت و تثبیت ستون فقرات می‌شود.
به گفته این متخصص، پزشکان تلاش می‌کنند تراکم استخوان بیمار را قبل از انجام جراحی ستون فقرات بهبود بخشند که درمان تقویت استخوان می‌تواند شامل تغییرات سبک زندگی و تجویز دارو‌هایی باشد که به بازسازی استخوان کمک می‌کند.
این جراح مغز و اعصاب افزود: قبل از هر نوع جراحی فیوژن ستون فقرات، ضرورت دارد بیماران استفاده از مواد دارای نیکوتین را متوقف کنند، زیرا بر همجوشی ستون فقرات و همچنین بر بهبود زخم تأثیر دارد.
منبع:مدیکال اکسپرس

خبر فارسی

باشگاه خبرگزاری جوان هستم با خبر های علمی و پزشکی در خدمت شما...

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا