اخبار ورزشی

جام ملت‌ها، برای پورتو دردسرساز می‌شود

مهدی طارمی تاکنون در لیگ برتر پرتغال برابر ۲۵ تیم به میدان رفته که دروازه ۲۳ مورد از آن‌ها را باز کرده است. او فردا فرصت دارد قربانی بیست و چهارم را به لیست اضافه کند.

پورتو که برای قهرمانی در لیگ برتر پرتغال شانس کمی دارد، در این میان، مهدی طارمی نیز اهداف جالب خود را دارد. مهاجم ایرانی اژد‌ها می‌تواند عنوان آقای گلی را از دو ستاره عقاب‌ها یعنی ژوائو ماریو و گونچالو راموس بگیرد و برای این منظور، باید در بازی‌های باقیمانده گلزنی کند.

روزنامه اوجوگو در شماره امروز خود مطلبی را منتشر کرده که به گلزنی طارمی برابر رقبای پورتو پرداخته است. اوجوگو نوشته است که طارمی از زمان حضور در لیگ برتر پرتغال، برابر ۲۵ تیم مختلف به میدان رفته که موفق به باز کردن دروازه ۲۳ مورد از آن‌ها شده و این مهاجم ایرانی به دنبال قربانی بیست و چهارم در دیدار فردا برابر کاساپیا است.

در این گزارش آمده است:

بیش از نیمی از باشگاه‌هایی که مهدی برابر آن‌ها گل زده، فقط در لباس پورتو به لیست اضافه شده اند. از آنجایی که آینده مهاجم ایرانی در دراگائو مشخص نیست، این می‌تواند آخرین فرصت گلزنی برای کاساپیا باشد.

طارمی در هفته‌های اخیر توانسته است قربانیان خود در لیگای پرتغالی را افزایش دهد. از آسان‌ترین حریفان تا دشوارترین آنها، طارمی توانسته از ۲۳ فضا از ۲۵ فضای ممکن را طی چهار فصل، در پرتغال پر کند. او می‌تواند به بازی فردا برابر کاساپیا، به عنوان یک قربانی جدید برای پر کردن یک فضای دیگر نگاه کند.

این مهاجم از شانس مشابهی در دور رفت برخوردار بود، اما نتوانست از موقعیت هایش استفاده کند. او در نیمه دوم، فرصت خوبی را برای گلزنی داشت که آن را از دست داد و نتیجه آن، تساوی با نتیجه بدون گل بود که پیامد‌های فاجعه‌باری برای وضعیت پورتو در جدول رده بندی داشت.

با توجه به علاقه سایر تیم‌ها به جذب مهدی طارمی و اینکه آینده او در دراگائو نامشخص است، دیدار فردا با کاساپیا آخرین فرصت برای او خواهد بود تا دروازه این تیم را باز کند. نکته جالب اینکه بیست و پنجمین تیمی که طارمی هرگز موفق به باز کردن دروازه اش نشد، همان تیمی است که در‌های فوتبال اروپا را به روی او باز کرد: ریو آوه. او چهار بار برابر تیم سابقش به میدان رفت، ولی در امر گلزنی ناکام بود.

مسئله دیگر این است که جام ملت‌های آسیا می‌تواند برای پورتو دردسرساز شود. اگر طارمی به قرارداد فعلی خود با این باشگاه تا پایان فصل ۲۰۲۳ – ۲۰۲۳ پایبند باشد، برنامه جام ملت‌های آسیا می‌تواند برای باشگاه پورتو دردسرساز شود. پس از انصراف چین از میزبانی، این رویداد از ۱۲ ژانویه تا ۱۰ فوریه ۲۰۲۴ در قطر برگزار خواهد شد. با حضور ایران در این جام و مهدی که یکی از مهره‌های اصلی تیم است، آبی و سفید‌ها این مهاجم را در تعدادی از بازی‌های مهم در اختیار نخواهند داشت.

اناهتیا هنرجو

اناهیتا هستم ، عاشق اخبار ورزشی ایران در سایت خبرخونه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا