اخبار سیاسی

جان تازه نژاد گرایی در عصر یخبندان دمکراسی!- اخبار سیاست ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، همه چیز رنگارنگ و باشکوه است، پرطمطراق، پرهیاهو. میلیون‌ها نفر چشم دوخته‌‌اند به یک نقطه از کره زمین. قرار است چارلز سوم تاج پادشاهی بریتانیا را بر سر بگذارد، فقط به دلیل اینکه پسر ارشد الیزابت دوم است! او باید مسلط شود بر بریتانیا، چون خون ملکه، در رگ‌هایش جاری است، تفکری به همین اندازه جاهلانه! نمایش به تمام معنای جان گرفتن یک نژادگرایی خونی در عصر یخبندان دمکراسی.

قرن بیست و یکم در قلب اروپا، جایی که صدای دمکراسی‌خواهی‌ با شعار ضد سنت و ضد دین، گوش دنیا را کر کرده است اما یک مراسم تاجگذاری‌ به سبک تئاتر‌های قرون وسطایی در کلیسا انجام می‌شود. تاج‌ها، لباس‌ها و سرودها همه با دنیای جدید غریبه‌اند تا نمایش قدرت مطلق موروثی روی پرده برود. مراسم‌شان به اعتقادات دینی گره خورده است و روحانیون و مراجع دینی مسیحی یک به یک خبردار ایستاده‌اند تا چارلز را سربازوفادارومتعهد عیسی بنامند.

حاکمان در عهد عتیق مانده‌اند و برای مردم هم بازی تاج و تخت حکم یک سیرک را دارد تا دمکراسی یادشان برود. رسانه‌‌ها، نمایندگان سیاسی و سفیر و سفرای‌شان برای کل دنیا نسخه مردمسالاری می‌پیچند اما به خودشان که می‌رسد از شکوه و جلال سلطنت و نظام ارباب- رعیتی دل‌شان غنج می‌رود و با رایحه‌ خوش استبداد و استحمار دوران خفقان کیف می‌کنند. اینجا غرب است، هرچه گفتند را نشنیده بگیرید.

 

 

انتهای پیام/

https://tn.ai/2891033

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا