اخبار سیاسی

جزیات کمیسیون ها| از بررسی پرونده 100 ابر بدهکار تا تصویب تشکیل وزارت بازرگانی- اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرخونه:

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، کمیسیون‌های تخصصی مجلس عصر امروز جلسه داشتند که در این جلسات موضوعات مختلفی را بررسی و به تصویب رساندند که در این گزارش جزئیات نشست این کمیسیون‌ها را می‌خوانیم:

کلیات لایحه تجارت مرزنشینان در کمیسیون اقتصادی تصویب شد

رسیدگی به لایحه ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان در دستورکار امروز اعضای کمیسیون اقتصادی قرار داشت که پس از انجام بررسی‌ها لازم کلیات ان به تصویب اعضا رسید.

مقرر شد تا کمیته‌ای تشکیل شده و روی جزئیات این لایحه کار کارشناسی انجام شود. پس از کار کارشناسی صورت گرفته و نتایج ارزیابی جزییات، جهت بررسی به صحن علنی مجلس ارجاع شود.

فهرست 100 نفره بدهکاران مالیاتی روی میز کمیسیون اصل 90

بنابراین گزارش،حجت الاسلام نصراله پژمان فر رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی درباره جلسه امروز کمیسیون برای بررسی پرونده ابر بدهکاران مالیاتی و راهکارهای وصول درامدهای مالیاتی پیش بینی شده در کشور، گفت: جلسه با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی و مقامات ارشد سازمان امور مالیاتی و همچنین سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد و ما برنامه ای از سازمان امور مالیاتی برای وصول معوقات مالیاتی خواستیم.

وی افزود: پیشتر ما فهرستی شامل صد نفر از اشخاص حقیقی و حقوقی که بیشترین معوقات مالیاتی را دارند، دریافت کرده و رقم آن را در اختیار داریم که از وزیر اقتصاد چگونگی وصول این معوقات را پیگیری کردیم. همچنین تأکید شد که وزارت اقتصاد به گونه ای برنامه ریزی کند که معوقات بانکی و فرار مالیاتی دیگر افزایش نیابد.

پژمانفر تصریح کرد: مقرر شد وزارت امور اقتصاد به صورت استانی گزارشی مدونی از بیشترین بدهکاران مالیاتی را به کمیسیون تقدیم کرده و به صورت دقیق مشخص کند که چه میزان از این بدهی ها قابل وصول است و با همکاری کمیسیون مبالغی به بیت المال بازگردد.

حضور وزیر ورزش برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان

سجادی وزیر  ورزش و جوانان و معاون وی میهمان اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس بودند.

راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در تشریح این جلسه گفت:در این جلسه با توجه به ابعاد سوال محمد صالح جوکار نماینده یزد مقرر شد، وزارتخانه ظرف یک هفته طی اسناد و مستندات پاسخگوی سوال نماینده یزد باشند و نتیجه را به کمیسیون فرهنگی ارجاع دهند.

وزیر نیرو به سوالات نمایندگان پاسخ داد

به گزارش تسنیم، مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس نیز از حضور وزیر نیروی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: در این جلسه سوال چند تن از نمایندگان از وزیر مطرح شد و وی توضیحاتی پیرامون این سوالات ارائه کرد که اکثر نمایندگان از پاسخ‌ها وزیر قانع شدند و به وی جهت پیگیری مسائل وقت دادند و چند سوال نیز مرعی ماند.

ارجاع  سوال از وزیر نیرو به جلسه علنی مجلس

عبدالجلال ایری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوعش گفت: دستور کار نشست امروز کمیسیون بررسی سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر نیرو بود که بر اساس زمان بندی رای ساعت 14 آغاز شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: اما به دلیل عدم حضور وزیر نیرو در این نشست جهت ارائه توضیحات به نمایندگان مجلس، سوالات به هیات رئیسه مجلس جهت بررسی در صحن علنی ارجاع شد.

تصویب کلیات لایحه دوفوریتی تشکیل وزارت بازرگانی در کمیسیون اجتماعی

همچنین اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در نشستی با مسئولان دولتی به بررسی لایحه دوفوریتی تشکیل وزارت بازرگانی پرداخته و با کلیات آن موافقت کردند.

انتهای‌پیام/

https://tn.ai/2891730

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا